Co je pro člověka více nebezpečně ?

Co je více nebezpečné:voda o teplotě 100C nebo pára o téže teplotě ? a proč ??

Odpovědi
inspektorcz

Pro člověka je stejně nebezpečná voda o teplotě 100C jako pára o téže teplotě. Nebezpečí je úplně stejné – dojde k popálení člověka. Jestli ti vrtá hlavou jak je možné docílit teploty vody 100C a také páry o teplotě 100C tak ti to také rád vysvětlím. Teplota varu je různá pro různé kapaliny. Její velikost závisí také na tlaku nad kapalinou (s rostoucím tlakem teplota varu stoupá, s klesajícím tlakem teplota varu klesá).

anetadela1

Já jsem jednou viděla v televizi nějakou zkoušku, kde ženská vydržela v sauně při teplotě 100 stupňu, nevím jak moc byla trénovaná, jestli to nebyl trik, ale vylezla živá a rudá jak rak. Myslím, žč kdyby byla ve vroucí vodě, tak dopadne hůř…