nyjono

Co je přijatelnější? „Čerstvé“ podtržené ovoce, které jako dozraje, nebo dozrálé a zmražené ovoce?

Je mi jasné, že nejlepší je čerstvé a české ovoce i zelenina, ale i to se mnohým po každodenní konzumaci přejí.
Tak to střídáme se zahraničním ovocem.

Odpovědi
Kepler

Samozřejmě, že lepší je čerstvé a normálním způsobem dozrálé ovoce. Například banány: sklízejí se nezralé a během přepravy a skladování dozrávají v umělé atmosféře ethylénu. Kdesi jsem četl, že jejich chuť je v porovnání s normálně dozrálými banány nesrovnatelná.