Co je příčinou vzniku rakoviny děl. číp. a prsou u žen?

Alkoholismus, kouření ?

Nejlepší odpověď
gecco

Děložní čípek – původcem je papilomavirus, jehož některé kmeny mohou vyvolávat změny děložní tkáně, které posléze mohou vyústit v rakovinné bujení (to, že máš i daný kmen viru v tkáni přítomný ale neznamená, že dostaneš rakovinu, tyto viry jsou velmi běžné).
Prs – spouštěcí mechanismus (příčina) není známa, mezi rizikové faktory patří i alkohol, ale třeba i genetické dispozice, některé HA, působení jedů (pesticidy…), nadváha…

Další odpovědi
quentos

To určitě ne.
Pohled psychosomatické medicíny na rakovinu prsu: „Rakovina na tomto význačném místě ženského těla upozorňuje na pochybení či rozpory ega, jež vrazily klín mezi symboliku a realitu a vyvolaly závažné konflikty mezi egem a vyššími patry psychiky. Napadne-li rakovinná buňka měkkou mléčnou žlázu a obrní se v ní v podobě tvrdé bulky, pak je zřejmé, že se jeden význačný symbol (rakovina) snaží zlikvidovat ženskou bytost prostřednictvím okázalého útoku na jeden z nejtypičtějších symbolů ženskosti. … Rakovina prsu ukazuje na konflikty v některých nejpodstatnějších aspektech života ženy a v projevech její ženskosti, mezi něž patří zejména láska, něha, sex, partnerství, manželství a mateřství. Rakovina prsu odráží ve fyzické rovině např. naprosté ženino podřízení (posluhování) těmto aspektům ženskosti, nebo naopak vyjevuje bytostnou nechuť oddávat se všem těmto přirozeným rolím například prostřednictvím emancipace, která přerostla přirozené hranice a stala se emancipací pro emancipaci, popíráním ženskosti za každou cenu ve saze získat psychickou podobu, která není v praxi nijak účelná.“ (Dr. Petr Novotný: „Proč jsme nemocní“, Dialog Liberec 2003: 139–140)
Doplňuji:
*ve snaze

Emefej

Kdyby to byl alkoholismus a kouření, pak by abstinentky a nekuřačky tímto netrpěly. Myslíš, že je tomu tak?

Agneta

Děložní čípek? Je to jen hygienou – když partner není umytý !

V Izraeli se toto (rakovina d.č.) vůbec nevyskytuje – proč asi ????
(jsou obřezaní, a nejsou proto nosiči papilovirů):D

marci1

Nelze přesně určit příčiny. U děložního čípku bývá možnou příčinou časnější zahájení pohlavního života spolu s kouřením cigaret, větším množstvím sexuálních partnerů ( papilomavirus ) a oslabenou obranyschopností.
U prsu, kromě rodinné predispozice obezita, kouření, alkohol. Hodně se diskutuje o podprsenkách s kosticemi, které brání toku lymfy. Je zajímavé, že tímto typem rakoviny trpí více bezdětné ženy.
U obou samozřejmě chemické látky v potravě ( hlavně pesticidy ), nezdravé ovzduší. Měli bychom se snažit, aby hlavně naše strava nezvyšovala možné nebezpečí vzniku rakoviny. 🙂 Ve zdroji je uvedena tabulka, která představuje souhrnnou klasifikaci možných výživových opatření z hlediska jejich dopadu na riziko jednotlivých nádorů dle lokalizací:

Zdroj: http://www.med­.muni.cz/centrum­prevence/infor­mace-pro-vas/rizika-nemoci/7-priciny-rakoviny.html

Magix.cz

ženy ?
Doplňuji:
quentos: nezdá se mi, že si rakovina vybírá jen subinky a dominy těmito druhy rakoviny netrpí… ?

da ny

Jeden lékař (kdysi chirurg) ze Strakonic tvrdil (a mnozí další), že pokud ženy pociťují dlouhodobě partnerské problémy a nespokojenost mohou mít rakovinu d. čípku, dělohy…
Pokud mají „starosti“ s potomky, tak se objevují nádory v prsech. Tolik tedy k možné psychické příčině vzniku onemocnění.
Setkala jsem se v LDN s mužem, kterému umírala 3. partnerka s rakovinou spodku.
Mohl být s vysokou pravděpodobností přenašečem HPV virů (!?):
http://hpvinfo­.cz/hpv-u-muzu-virus
http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/225898-oralni-sex-je-pro-muze-stejne-nebezpecny-jako-koureni.html
!!!
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. a očkování proti HPV:
http://www.ri­zikaockovani.cz/sou­bory/2012-10/HPV-vakciny-Anna-Strunecka-2910201221114­252750.pdf
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/jsou-vakciny-proti-rakovine-delozniho-cipku-nebezpecne/
http://protiprou­d.parlamentni­listy.cz/zdra­vi/484-chcete-zabit-svoje-dite-je-to-snadne-poslete-je-na-ockovani-proti-hpv.htm
Doplňuji:
Sex bez kondomu – muži, děti ..... ;)

da ny

Ještě doplňuji:
Prapůvodní příčinou vzniku každého onkologického onemocnění je dlouhodobý, neléčený (zanedbaný) zánět, pak oslabený IS.
Vždy se potvrzuje významný deficit Zn v organismu (policie v boji se záněty všeho druhu), vit. C atp. Zároveň vysoká hladina HCY (homocystein).

quentos

magix.cz: přečtěte si znovu cca šest slov. Jedná se pouze o POHLED, nikoli dogma. Neříkám, že je to tak a ne jinak.

quentos

*cca prvních šest…

anonym

Himl, chlapi, vy jste znalí ženských problémů, všechna čest.

gecco

;-D
To víš – baby toho ´semelou´…
😉