jjj123456789

Co je příčinou smrti při ukřižování?

Nejlepší odpověď
annas

Podívetje se do archivu. Odpovědí

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-predstavu-o-tom-co-si-musel-kazdy-kdo-byl-ukrizovam-prozit-nez

--
Jinak dodávám
Na co se umíralo na kříži
Nejstarší lékařské studie připisují smrt Ježíše z Nazaretu „puknutí srdce“. Pozdější práce rozpracovaly teorií, podle které byla příčinou Ježíšovy smrti tzv. synkopa čili závažné narušení srdečního tepu. Ve hře jsou však i další vysvětlení. Ježíš byl stejně jako jiní odsouzenci před přibitím na kříž zbičován. Přitom docházelo k těžkému a rozsáhlému poranění kůže. Těžce zasažena byla i svalovina pod kůží. Následkem toho mohl odsouzenec upadnout do šoku se vším, co to s sebou nese včetně selhání krevního oběhu. V důsledku bičování došlo zcela jistě ke značné ztrátě krve a k rozpadu svalových vláken (tzv. rhabdomyolýza). V podobných stavech není ničím výjimečným, když dojde k drastickému okyselení tělních tekutin. To má závažný dopad na správný chod celé řady základních životních funkcí. Také okyselení čili acidóza je proto považována za jednu z možných příčin smrti na kříži.

vvíce v odkazu
http://radiou­lambatar.blog­.cz/1208/stale-tajemna-smrt-na-krizi

Další odpovědi
www

Google neznáš?
„Názory na příčinu smrti při ukřižování se
různí, svou roli však patrně sehrálo více
faktorů, uvádí se např. hypovolemický šok
[1] a pomalé zadušení v důsledku toho, že
pozice těla při ukřižování ztěžuje dýchací
pohyby.“

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Ukřižo­vání

badisko

vetsinou dehydratace … pri spravnem ukrizovani muzes umirat i nekolik dni …nevykrvacis …ti kteri to provozovali velmi dobre vedeli kam zabit hreby… aby cloveku nepretrhly zily .....urcite z meho hlediska to byla jedna z nejhorsich smrti vubec …jak je clovek vynalezany kdyz chce nekomu jinemu ublizit …fuj..

anonym

Nelze přesně odpovědět…
Může jít o udušení (poloha ´viselce´ není zrovna dýchání podporující), embolii (z rozdrcených kostí), šok (z bolesti, vyčerpání a dehydratace), anafylaktický šok…
Vyber si – případně by se našly ještě další možnosti.

Quimby

Záleží jak se jim to povede.
Může to být vykrvácení, ale spíše jde o celkové vysílení organismu.Člověk může umírat i den a více, ale pak už tělo nevydrží bez potravy, nemá optimální množství krve a psychicky se také dost vysílí.

arygnoc

skutočne, zaujímavá téma na seminárnu prácu z biológie.

s kým by ste začali testovať? (upozorňujem, ja som nekresťan, takže nepripadám do úvahy)

;)

petra15

🙂

petra15

jjj123456789
gratuluji k nejstrasnejsí otázce dne, nebo mesíce…a ty odpovedi bych si ani nedovolila císt, kam na to chodís ?