Co je příčinou dožití vyššího věku u ženatých?

Vždyť to jsou občas stresovky, do toho tchýně a děti taky klidu nepřidají.
Doplňuji:
http://www.czso­.cz/csu/cizin­ci.nsf/kapito­la/gender_oby­vatelstvo

Nejlepší odpověď
anonym

A opravdu se „ženatí“ dožívají vyššího věku, než neženatí??
A nebo jim to tak jen připadá??
😉
Doplňuji:
Ta statistika vyjadřuje jen to, že většina mužů se (časem) ožení…
😉
Tuším, že to byl Churchill, kdo říkal – „věřím jen těm statistikám, které si zfalšuju sám“…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

…nejsou tak uhoněný se sháněním ženský,a žijou zdravě (manželka je nepustí do hospody > by si ničil zdraví;atd)

Pepa25

Tady jsou některé argumenty:
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/250658-chcete-partnerovi-prodlouzit-zivot-vezmete-si-ho.html

marci1

Delší život ženatých mužů svědčí o tom, že pozitivní vlivy partnerského soužití převažují nad negativními.
Není pravda, že ženatí muži žijí déle než svobodní.Jen jim to přijde delší. 🙂

zjentek

chlap, kterej žije min. 2roky s ženskou, už není sám sebou a proto taky mnohem méně riskuje a déle pak žije ..zbytečně ,)

bolak

Možná ano, možná se dožiješ vyššího věku, ale co kvalita života?

:)