Zvědavý

Co je pravdy na tom že výška se během dne může měnit ?

Třeba i o centimetr.

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď v archivu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyska-cloveka-rano-a-vecer

Během dne se prostory mezi jednotlivými obratlovými těly snižují, proto i výška člověka může být večer o 2–3 cm nižší než ráno. Je to pravděpodobně způsobeno vytlačením nepatrného množství tekutiny z meziobratlové ploténky.

http://vertebro­genni-poruchy.ic.cz/?pa­ge_id=4

Další odpovědi
MK44

Pokud máte na mysli výšku člověka, pak ano. Ráno, poté, co jste ležel, uvolnily se Vám klouby a vazy a narovnala páteř, jste větší než večer, potom, co jste celý den klouby zatěžoval a hrbil se.

Mc Merkurion

vono podle toho čeho…
Doplňuji:
…u něčeho i o víc

klumprt

Když jsem byl mlád (cca 15 let), tak jsem to na sobě ověřoval a rozdíl činil klidně 3 cm. Ráno větší, večer menší. Je to těma kloubama.Vemte si, kolik máme obratlů a kloubů od hlavy po paty, a když se každý vleže přes noc uvolní třeba o 0,5 mm… Takový kloub v patě nese skoro polovinu váhy člověka, při chůzi nárazově i celou váhu. To dá rozum, že vleže trochu povolí.

Tady je pěkné povídání o výšce člověka…http://ww­w.videacesky.cz/na­vody-dokumenty-pokusy/vsauce-jak-velky-muze-byt-clovek myslím, že tam je někde i to ohledně kloubů, ale jistý si nejsem.

cochee

Já mám alternativní odpověď: Proč si to nezkusíš? Nachystej si školní pravítko zvané trojúhelník, nějaké pisátko, třeba lihový fix a nakonec líh. Můžeš požádat i druhého o pomoc, ale zvládneš to svépomocí. Ráno po vstanutí se postav zády k futrům (dveřní zárubeň), podle svého svědomí rovně a vzpřímeně. Přilož si trojúhelník k temenu hlavy jednou odvěsnou tak, aby druhá odvěsna byla přiložena svisle na zárubni, pak pravoúhlý vrchol trojúhelníka udává tvou výšku; ťukni tam fixem. Postup zopakuj večer před ulehnutím k spánku (pochopitelně na tomtéž místě). Ty dva ťukance fixem (resp. svislá vzdálenost mezi vodorovnými přímkami těmito ťukanci proloženými) udávají rozdíl tvé osobní ranní a večerní výšky. Na závěr nezapomeň lihem odstranit značky, ať někdo nenadává, že jsou počmáraná futra.
Doplňuji:
Alias aplikovaná geometrie v praxi 😉 mimochodem, mi to dělalo v mládí 2,5 cm, teď už jsem se pár desítek let neměřil. Upozorňuji, že mám 0,25 metrického centu nadváhy. ;)