Zvědavý

Co je pravdy na tom, že Bruce Lee i jeho syn byli zabiti čínskou mafií?

Bruce je údajně naštval protože udělal film v americké produkci a čínská mafie z něj nic něměla (ikdyž byl ten film z HongKongu) a Brandona snad jen proto že byl jeho syn. díky

Nejlepší odpověď
annas

Kolují různé legendy, ale zřejmě nepravdivé.

Našla jsem na stránce filmové databáze toto

http://www.fdb­.cz/lidi-zivotopis-biografie/20204-bruce-lee.html

"20. července 1973, při natáčení jednoho z dalších filmů, v Hongkongu zemřel L. B. v důsledku otoku mozku. Jeho smrt se stala předmětem mnoha spekulací jedna z nich hovoří o tom, že byl zavražděn, protože zpřístupňoval tajné techniky čínského bojového umění západní kultuře, další z nich, vražda jako pomsta triád. Tato legenda akčních kung-fu snímků si „zahrál“ v několika filmech i po své smrti, například ve filmu Game of Death (Hra smrti, r. Robert Clouse, 1978), byly využity akční scény z přerušeného natáčení z roku 1972, sestřihy z jeho dřívějších filmů a zbytek dotočen za pomocí dvojníků.

Postava Bruceho Lee byla ztvárněna i v životopisném snímku Dračí život Bruce Lee (r. Rob Cohen,1993). Při natáčení akční scény pro film Vrána, byl výstřelem z pistole zabit i jeho syn Brandon Lee(*1.2.1965 + 31.3.1993)."

--
Mělo se to stlát nějak takto

!Bylo 31. března 1993 a do konce natáčení zbývalo už jen osm dní. Zrovna se točil klíčový záběr, kdy se měl Brandon v roli Erica Dravena střetnout s hlavním padouchem Funboyem (Michael Masery). Ten na něj měl namířit pistoli a střelit ho do hrudi.

Ozval se výstřel a Brandon padl k zemi. Vše šlo podle scénáře až na to, že Brendon se už nezvedl. „Běžel jsem k němu a najednou jsem si všiml, že má v košili asi dvoucentimetrovou díru,“ řekl později Jeff Imada, koordinátor maskérů. Okamžitě ho odvezli do nemocnice, kde upadl do komatu. O dvanáct hodin později zemřel. Jak k tomu ale došlo?

Režisér se kvůli organizačním problémům rozhodl používat pravé náboje místo slepých, jen se z nich vysypal střelný prach. Bruce Merlin, technik zvláštních efektů těsně před natáčením zbraně zkoušel a cvičně vystřelil. Při zkušební ráně se ale v hlavni pistole zaklínila kulka. Když Funboy ve filmu vystřelil, narazila kulka do té zaklíněné a ta vylétla do hercovy hrudi. Nebyla tak rychlá jako klasická kulka, ale na zabití stačila. Vyšetřovací komise nevznesla žádné obvinění a páska s nahrávkou Brucovi smrti byla zničena. Jen o několik dní později se měl Brandon oženit se svoji snoubenkou.

Brandon je pohřben vedle svého otce na hřbitově Lake View. Jeho náhrobek zdobí věta z připravovaného svatebního slibu: „Protože nikdy nevíme, kdy zemřeme, musíme o životě smýšlet nepřekonatelně dobře.“

„Zemřel při tom, co miloval“

http://www.mzo­ne.cz/clanek/tri-smrti-primo-na-zlatem-platne/

Kolem smrti panuje hodně dohadů. Ještě další zdroj

http://www.zahady-zdravi.cz/zaha­dy/konspirace/bru­ce-lee--proc-vlastne-zemrel
"Lee měl opuchlý mozek
Poté, co byla konstatována jeho smrt, se zjistilo, že jeho mozek byl opuchlý. Nejzajímavější na tom je, že podle jedné z teorií zkolaboval již dříve, při natáčení jednoho z jeho filmů. Symptomy byly úplně stejné – bolest hlavy a opuchnutí mozku.

Tehdy však mohla zasáhnout záchranná služba dostatečně rychle, podruhé se mu to již nepodařilo. Vzhledem k tomu, že šlo o stejné symptomy a u obou incidentů byla doprovázena bolest hlavy, pravděpodobná teorie by mohla zvažovat jako možnost neurologické onemocnění, které vede k nebezpečnému opuchnutí a následně ke smrt

Lee si začal stěžovat na silnou bolest hlavy. Ting mu dala lék zvaný Equagesic. Jde o kombinaci aspirinu a látek, které uvolňují svaly. Pak šel spát a nikdy se již neprobudil."

Další odpovědi
Kepler

20. července 1973 upadl do kómatu a krátce na to zemřel. Bolela jej hlava, a aby tuto bolest utišil, vzal si prášek (Equagesic). Alergická reakce na prášek způsobila masivní otok mozku (při pitvě bylo zjištěno zvětšení mozkové hmoty z 1,400 na 1,575 gramů), což zapříčinilo smrt.
(wiki)