DaniSimk

Co je pravdy na běžeckém oblečení? viz popis

Proč se má běhat v termoprádle (chcete-li funkčním)? Má to nějaký význam? Někde jsem četla, že efektivnější hubnutí, ale nevím?:-) Děkuji za odpověď

Odpovědi
Irisa

Moc logiky v tom nevidím. Akorát ti bude hrozné vedro a budeš se moc potit…

anonym

Obecně je lepší sportovat ve funkčním prádle – je to pohodlnější (odvod potu atd.).
S hubnutím to ale nemá nic společného.

Lamalam

Už vidím maratónce v termoprádle, tomu se to běží.

Martin41

funkční prádlo nebo termoprádlo, má oproti klasickému několik výhod:

  • u běžného prádla se můžete při delším běhu setkat s tím, že vás začne dřít – výsledek je pak odřenina nebo něco horšího.
  • u funkčního prádla se tohle nestane
  • další věc odvod potu, klasické prádlo nasaje pot a dál už nic. Při běhu to pak poznáte podle toho, že může začít studit a taky se neběhá moc dobře. U funkčního prádla je řešen právě ten odvod potu od pokožky, aby jste byla v suchu.
  • další věcí jsou různé zóny funkčního prádla a stažení, které má vliv na lepší prokrvení svalů
  • obecně se vyhněte bavlněnému prádlu a mrkněte radši na funkční, zvlášť pokud to s běháním myslíte vážně. Jedna z možností např. http://www.muj­beh.cz/zeny/o­bleceni/funkcni-pradlo/

arygnoc

ja nevidím dôvod, prečo behať.
tým pádom je problém s oblečením vyriešený.