s1066

CO JE poutpurri

Odpovědi
hanulka11

je to směs bylin ,koření , kůry z citrusů

i si to vyrábím sama

koupíš ale hotové v mnoha vůních

takové můžeš koupit v dárkových prodejnách

http://img.na­dapenny.com/t20/113­56/nadap103727748­010237.jpg

quentos

doplnění – správně se to píše potpourri (nebo pot-pourri) a netýká se to jen bylin a koření – je to obecně pojmenování pro jakoukoli směs čehokoli. Ještě lepší překlad by byl „všehochuť“. Např. jeden seminář na anglistice nesl název „překladové pot-pourri“, čímž se mělo na mysli, že se jedná o pestrou směs textů na překlad ze všech možných soudků.

arygnoc

pot pourri
potpourri

  • zmes, z každého rožka troška.<br>- vonné bylinné zmesi.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&amp;do­taz=potpou&amp;bo­ok=p

Damiana

Sušené okvětní listy – většinou z růže, vonné sušené kůry ( skořice), bývá obarvená a mnohdy ještě uměle doparfémovaná. Používá se jako dekorace – nasype se do misky (zejména z perleti) a provoní místnost. Někdy se zdobí také barevnými kamínky, pírky nebo mušličkami. Pot-pourri bylo populární zejména v devadesátých letech minulého století. Můžete se je vyrobit doma nebo koupit v drogerii, apod.