Marty22

Co je potřeba při ztrátě občanského průkazu?

Je potřeba při ztrátě taky PIN který jsem v 15cti zadával při vydání nebo ho nepotřebuji a jen za to zaplatím?

A lze změnit PIN který jsem si zadal?
Doplňuji:
Tím PINem myslím 4 až 10 mistní kód, který se tam zadává.

Odpovědi
anonym

PIN a občanka? Nepleteš se. Jinak při ztrátě OP nahlásit na PČ.

Doplňuji:
Ten PIN, jak říkáš, který si zadal není náhodou rodné číslo, které je uvedeno v rodném listě. Více v diskuzi.

Mirdas

Vemte si jiný doklad totožnosti ( rodný list ) a běžte to nahlásit na Policii ČR.
Určitě to neoddalujte i kvůli možnému zneužití občanky. Další postup vám tam již vysvětlí.