pn65

Co je potřeba k navigaci na kole?

Musím být internet na simce, nebo jde puožít gps aplikaci v mobilu?

Odpovědi
Klaproth

Já používám cyklistickou GPS.

Hlada

Internet není potřeba. Citlivost přijímačů v mobilech je ale často nízká, takže si pomáhají A-GPS. Je možné si stáhnout offline mapy, některé mají i navigaci. Mobily ale většinou nejsou otřesuvzdorné a voděodolné, takže je to spíš nouzové řešení.

dubraro

Lze použít navigaci s off-line mapami (uloženými v paměti mobilu).
Problém je, že asi neexistuje žádná aplikace, vysloveně vhodná pro navigaci na kole. Přinejmenším já jsem nenašel. Google maps nemá dobře zmapované trasy, kterými lze jezdit na kole mimo silnice. Mapy.cz cyklistické a turistické trasy obsahuje, ale zase nenabízí klasický navigační pohled na cestu před sebou, jen pohled do mapy s vyznačením trasy a aktuální polohy.