co je polyneuropatie

Nejlepší odpověď
1popelka1

Slabost a ubývání svalové hmoty na končetinách s postupnou ztrátou citlivosti. Nemoc nejprve postihuje především Achillovu patu, postižený má problém s chůzí po patách a špičkách. Později špatně manipuluje s drobnými předměty, je neobratný.

Lidé s polyneuropatií mají také poruchy citlivosti na teplo a bolest. Trpí častým pocením, zimnicí a pálením těla, srdeční tachykardií v klidu.

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/kata­log/nemoci/po­lyneuropatie/

Další odpovědi
PostApMan

Přehlédl jsem že už někdo odpověděl za to se omlouvám pokud by vás zajímala i lečba :¨

Polyneuropatií je několik druhů, provází mnoho onemocnění, nejčastější je při diabetu. Kromě Gabaleptu lze v léčbě použít minimálně 10 dalších léků. Léčba bývá často velmi svízelná a vyžaduje trpělivost jak ze strany pacienta, tak lékaře. Někteří odborníci považují za velmi vhodnou léčbu magnetoterapii, která modifikuje imunitní systém a reakce, působí protizánětlivě, tlumí bolest, zlepšuje stav prokrvení a metabolický obrat ve tkáních, zlepšuje okysličení tkání a podporuje jejich regeneraci.

Zdroj: www.vitalia.cz/ka­talog/nemoci/po­lyneuropatie/

Bunnik

Polyneuropatie je postižení současně několika více periferních nervů. Charakteristická je pro ni určitá symetričnost (charakteru podkolenky nebo ponožky), začíná na akrech (okrajových částech) dolních končetin, typicky začíná senzitivními příznaky (brnění, pálení, bolesti, pocity chladu, poruchy citlivosti – pocit chůze po mechu), až později dochází k poruše motorické (svalová slabost, únava, křeče), mohou být přítomny i změny kůže, poruchy ochlupení… Příčin může být spousta, nejčastější je cukrovka, ledvinné nebo jaterní poruchy, infekce…apod.

Zdroj: učebnice neurologie :)