Spiritus

Co je podle vás smaženka?

U mě je to usmažený ukvedlaný vajíčko se strouhankou na chlebu s hořčicí a cibulí…A vy?

Nejlepší odpověď
anonym

u nás se tomu říká večeře co dům najde,každý si dá na chleba obalený ve vejci co chce

Další odpovědi
Miroslavst

Jo třeba, ale já to znám s vekou.
Nebo ve vece tvaroh a obaleno a pak je to sladký.
Doplňuji:
Jo a ta sladká smaženka se posype cukr krystalem.
Ale taky by to mohla být… (a neřeknu, protože by to bylo bráno jako rasistické) a vůbec mám trest, tak neřeknu nic.

Bunnik

U nás je taky smaženka chleba ve vajíčku :) a Miroslavstův nápad si píšu :)

kapka

Ano, u nás také vajíčko se strouhankou, ale bez chleba a s kečupem a s cibulí.
Je to takové naše rodinné jídlo, které dělá výhradně manžel. A jelikož je o mužích známo, že při vaření rádi experimentují, tak do té směsi, která se pak smaží, zkouší přidávat všechno možné. Třeba olejovky. Pak se mě ptá, jestli poznám, co v tom je. Já se většinou ani neodvažuji hádat.
Je to taková naše rodinná hra na hádání, co je dnes neobvyklého ve smažence? 😁

elektrikář

U nás v restauraci dělali „studenský řízek“
Rohlík na kolečka osmažit z obou stran na másle a nakonec zalité rožšlehaným vejcem. a opečené osolené a opepřené. Jinak správná smaženka je jen rozkvedlané vejce,Chleba hořtice cibule a nakládaná zelenina.