Co je, podle vás, lidská závist?

Spočívá závist v tom, že český důchodce, invalida, handicapovaný, dělník se základním vzděláním závidí lidem typu Gross, Keller, Rittig, Bakala, Babiš a dalším, kteří k majetku přišli jak slepý k houslím?!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jsem důchdce invalida a nezávidím,jen mě vadí že se tady rozkrádá a to beztrestně.

Doplňuji:
Lidská závist je nejhorší lidskou vlastností vůbec!

Další odpovědi
gecco

Jednak – Grosse bych do té společnosti nemíchal – to byl mladý naivní kluk, který zneužil své možnosti a ´osud´ mu to vrátil (už to, co si dotáh´ ´do postele´ – myslím Šárku, byl slušný trest, o nemoci ani nemluvě).
Druhak – jde o úhel pohledu – zeptej se třeba na Bakalu na Modravě – většího dobrodince tamní starousedlíci nikdy neviděli a nepotkali…
„Slepý k houslím“ – to ne, všichni musí (museli) mít něco ´navíc´.. Něco, co jim dovolilo se odlišit od toho nevzdělaného dělníka… Třeba vzdělání…
___
„Handicapovaný invalida“ – co Stephen Hawking? – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Step­hen_Hawking
😉

Mirdas

Závist je neschopnost člověka si přiznat že je méně schopný než ten druhý kterému právě cokoliv závidí.

marci1

Závist nám brání se radovat z toho, co máme. 🙂

Citáty :
Závist trvá vždy déle, než štěstí těch, kterým závidíme.

Francois de la Rochefoucauld

Plod závisti je věčná únava pro srdce.

Arabská přísloví

Nezáviď nikomu, protože nevíš, zda neskrývá něco, co bys s ním za žádnou cenu neměnil.

August Strindberg

Závist je nejhloupější ze všech neřestí, neboť nepřináší nic.
Honoré de Balzac

anonym

Závist je pro člověka smrtelný hřích a kdo závidí není člověkem.

led

1 – Odpoeď na „Spočívá závist v tom“ znie: Nie
Ale závidím schopnosť vytvoriť tak dlhú vetu, tam, kde stačí krátka „Závidíte zbohatlíkom?“ s presne zaradením závistlivcov, ako by v iných spoločenských kategoriách závistlivci tohto typu neboli.
Odpoveď ma hlavnú otázku: „Co je, podle vás, lidská závist“

Závisť je vlastnosť, ktorú si človek neprináša so sebou pri narodení, ale ktorú v ňom vypestuje spoločnosť. Čím viac človek má, tým viac závidí. V civilizovanej spoločnosti vlastne čistého človeka, nepostihnutého ani len mikrozávisťou ani nenájdeme. Najdlhše nezávisť vydrží u tzv. „prírodných spoločností“
Krásnu definíciu uviedol Mirdas.

Agneta

Zajímavá otázka: tři německá jména, dvě slovenská, a kde je Čech? (Ten krade někde benzín?):DDD
Mne ale zaujala ta formulace „kteří k majetku přišli“… tak to má být ten kámen úrazu?…►tito tebou jmenovaní: „český důchodce, invalida, handicapovaný, dělník se základním vzděláním…“

strkají svůj zvědavý nos tam, kam nemají…do věcí a osudů, s kterými by ve skutečnosti nechtěli měnit…a pokud to ještě nevědí, tak jim to ráda připomenu, že nejdůležitější je zdraví, a peníze jsou až na (asi) desátém místě!

Že lživá média oblbují jednoduchý lid, není nic nového. Na to existuje mnoho receptů, celé „myslící fabriky“, které se s tím zabývají (např. Atlantic Council)►
:DDDDDDDD
Mne by zajímalo, jestli je někde – nebo byl – zákon závist trestající:D
Závist, a podobné negativní vlastnosti, nejsou společensky ve své negativitě ještě dostatečně doceněny…(►to už skoro připomíná zjentkovy „těžkofilozofické“ texty:DDD)

mosoj

Gecco to je vono. Ty máš věcné připomínky ostatní rejpou.

jirkajirka

Agneta: Jen toto omlouvá Tvůj názor.
Ale pozor, mám čerta v krvi, anděla v srdci, a absolutní šílenství v hlavě. :DDD

Agneta

jirkajirka > no tak vidíš – kdo má, ten má, a basta:DDD

gecco

Víte, Mosoji… Je to troškuj jinak…
Barbakana si vážím – a on to (doufám) ví… Proto si mohu dovolit si z něj, do jisté míry, dělat ´prdel´…
Vás si nevážím.
Z Vás si ´prdel´ nedělám…
___
Pro mne máte vy dva jednu společnou vlastnost – rád bych vás viděl…
Vás, Mosoji, abych se Vám dokázal včas vyhnout…
A Barbakana? – abych dokázal včas vyndat ruku z kapsy a nabídnout mu ji k ´potřesení´…

gecco

Mosoji, miláčku, Vás bych si přál mít ve své těsné blízkosti…
Vy, VY, opravdu nezklamete…
ROFL…

gecco

Dneska nějak rejpeš, ne?
😉

anonym

😁.bereš to za rejpání? Včera jsem na masopustu prodával, spíše za symbolickou cenu dával, jelita, jitrnice, prdelačku a ovar a od koupěchtivích(star­ších i mladších) si vyslechl různé názory a tak se je zde snažím ventilovat.

gecco

Jen tak mimochodem, včil mne to napadlo – nepřijeli ti verbálně ´nejubožejší´ novým autem? – Áčkem, Méďou?
;-DDD
Mám kamaráda – slušného architekta, cca o generaci staršího, než jsem já…
Jezdí Passatem starým tak 7–9 let, odívá se do ´svetrů po babičce´ – ale pokud něco chce koupit (třeba barák s pozemkem), nesmlouvá a netváří se jako ožebračený chudáček.
___
Je pro mne potěšením mu s něčím pomoct – a nebo si s ním jen tak, s košíkem v ruce a nožíkem v druhé, vyjít sbírat houby…

gecco

Kruciš…
Mrzí mne, že jsem si taky nemoh´ smočit čumák v těch dobrotách…
___
„Rejpání“ – no, možná se ty chudinky a ti chudinkové chtěli napasovat do role ubožáků – abys nezvýšil ceny…
;-DD

anonym

Lituj, prý to bylo dobré a ceny? Za tácek s jitrnicí, kolečkem tlačenky a jelitem se dával za 10 korun, (masky zdarma), prdelačka a ovar rovněž zdarma. Vše se udalo, nic nezbylo, jen jsem si nechal pár porcí prdelačky. Mimochodem, sponzorovala to Obec a podle ohlasů se to bude příštím rokem opakovat a já zvětším sortiment o klobásky a uzené maso.

gecco

PŘIJEDU PŘÍŠTÍ ROK…!!!
Nebo kdy bude to opakování..
A vezmu kamarády – a jestli ty dobroty budou opravdu dobré, uděláme ti takovou ´vostudu vokolo´, že lidé namísto na vídeňské vánoční trhy budou jezdit k tobě ´na dvůr´ a budou se dožadovat dobrot…
😉

gecco

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Čím přijedeš? 🙂

anonym

Čím přijedeš? 🙂

gecco

Kombíkem..
Asi něčím naprosto nenápadným – a s velkým kufrem na dobroty…
😉

gecco

PŘIJEDU PŘÍŠTÍ ROK!!!!
😉
SLIBUJU –

anonym

Čím přijedeš? 🙂

gecco

PŘIJEDU PŘÍŠTÍ ROK!!!!
😉
SLIBUJU –

anonym

Čím přijedeš? 🙂

anonym

Letadlem přiletí,aby se mu tam ty jelita a celá výslužka po 10ti korunách vešla!!haha

gecco

Jugare – do letadla se toho mocka nevejde…
Auto – aspoň v našich podmínkách, je lepší…
;-DD