dzarda94

Co je podle váš lehčí dílo k maturitě?

Rozhoduji se mezi: Kytice a Povídky Malostranské. Obojího je 13 (balad,povídek) ale co je podle vás lehčí na rozbor?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na pohledu. Obdiv k minulosti x současnost, romantismus x realismu, poezie x próza. Nikdy jsem se nedívala na dílo tak, zda je lehčí nebo těžší, ale podle toho, co mně víc vyhovuje a lépe se vysvětluje aa chápe.

Co je lehčí? Básně v Kytici se rozebírají dobře i z pohledu jazyka, stavby verše, významu balad atd. .

Povídky malostranské – některé jsou snazší na rozbor jiné jsou náročnější, je to vrchol prozaického díla, pravdivý obraz.

Povídky malostranské – próza – povídky, novely, dopis, zápisník deník – děj, popis, charakteristika postav, přezdívky, příběh, závěr. Osudy lidí na Malé Straně, tón, tragické i smírné řešení atd. Autor se často ztotožňuje s postavou.

Kytice – balady, česká báje, základní motivy – boj člověka s přírodou , vztahy mezi lidmi – konflikt, motiv mateřské lásky, vina – trest – často neúměrný, krutý. Úvodní Kytice – závqěrečná vlast – matka – vlast.

Zvažte, který autor vám víc vyhovuje. …
Doplňuji:
Nakonec přece uvedu Kyytici. U rozboru je víc možnost pro to, abyste se „předvedla“. Hlavní postavy ženy, , morální pravdila atd…

více diskuse

Další odpovědi
Nevíteto?

Kytice 🙂

zelí

Já vychytal povídky, řekl jsem, že to byl fejetonista (Autor) a bylo.