Avatar uživatele
dzarda94

Co je podle váš lehčí dílo k maturitě?

Rozhoduji se mezi: Kytice a Povídky Malostranské. Obojího je 13 (balad,povídek) ale co je podle vás lehčí na rozbor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3363 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na pohledu. Obdiv k minulosti x současnost, romantismus x realismu, poezie x próza. Nikdy jsem se nedívala na dílo tak, zda je lehčí nebo těžší, ale podle toho, co mně víc vyhovuje a lépe se vysvětluje aa chápe.

Co je lehčí? Básně v Kytici se rozebírají dobře i z pohledu jazyka, stavby verše, významu balad atd. .

Povídky malostranské – některé jsou snazší na rozbor jiné jsou náročnější, je to vrchol prozaického díla, pravdivý obraz.

Povídky malostranské – próza – povídky, novely, dopis, zápisník deník – děj, popis, charakteristika postav, přezdívky, příběh, závěr. Osudy lidí na Malé Straně, tón, tragické i smírné řešení atd. Autor se často ztotožňuje s postavou.

Kytice – balady, česká báje, základní motivy – boj člověka s přírodou , vztahy mezi lidmi – konflikt, motiv mateřské lásky, vina – trest – často neúměrný, krutý. Úvodní Kytice – závqěrečná vlast – matka – vlast.

Zvažte, který autor vám víc vyhovuje. …
Doplňuji:
Nakonec přece uvedu Kyytici. U rozboru je víc možnost pro to, abyste se „předvedla“. Hlavní postavy ženy, , morální pravdila atd…

více diskuse

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nevíteto?

Kytice 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zelí

Já vychytal povídky, řekl jsem, že to byl fejetonista (Autor) a bylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek