NonClockwork

Co je podle vás láska?

Nechci prosím žádné vědecké studie, ale vaše upřimné odpovědi, jak je cítíte 🙂
Doplňuji:
Ano, vím že možná trochu škrábu kodex a opakuji otázku, ovšem lidí tady stále přibývá a mám rád i čerstvé názory. Navíc toto je otázka, která si zaslouží osobní odpověď a porovnání kdykoliv.

Nejlepší odpověď
annas

Láska se těžko definuje – jiná je láska rodičovská, k dětem, přátelům, vlasti, zvířatům, milenecká, partnerovi atd.

Láska je cit, touha, droga, která chutná jako čokoláda – někdy sladká, jindy hořká…
Láska se nedá prodat ani koupit, i když je někdy děravá, jindy má cenu zlata …
Láska je jako ptáče, které občas odletí, dlouhá létá, jindy se vrátí zpět …

Láska je magická přitažlivost, jíž se někdy není možné ubránit rozumem ani žádnou jinou silou …
atd.
.

Další odpovědi
Drap

Opravdová láska k někomu je to, když protějšku tolerujeme i to, že on /ona/ nás nemiluje.

Kelt

Láska je určitý vztah mezi dvěma i více jedinci spočívající v tom, že ho bereme se vším všudy s jeho klady i zápory, v dobách dobrých i zlých. Není to jako výhodná koupě, kdy krátkodobá úspora se mnohonásobně prodraží. Nebereme jedince kvůli jeho vnějším hodnotám, postavení, tělesným schopnostem ale kvůli vnitřním. Je třeba umět přijímat jak věci příjemné, tak nepříjemné. Dotyčnému by měla být poskutnuta volnost, svoboda, podstatné je, že se vrátí a chce být s tím druhým. Láska je pocit, který cítíme vůči druhému, sami se také nějak cítíme. Dotyčnou osobu nepovažujeme za ideální, uvědomujeme si její chyby a připouštíme, že i to je jenom člověk. Člověk který sice někdy mluví a mlčí když my nechceme, ale který nám chce pomoci. Láska není pouze sex, procházky, dotyky.

Nikoltyna

Zlo…

marci1

Zkus si přečíst předcházející odpovědi na toto téma : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20l%C3%A1ska
Doplňuji:
Láska, to je velký nedostatek naší doby. ☹

Psychotic

Biochemická reakce (serotonin, oxytocin, estrogen…) tlumící rozum s (původním) účelem donutit tě udělat pár fakanů. Ale moc hezká reakce 🙂

otazníkybaf

jednou si dole jednou nahoře ;)