Co je po vysoké škole?

Dobrý den, rozhoduji se co budu dělat po vysoké škole (ekonomka) a celkem by se mi líbilo učit na vysoké škole, k tomu ale musím získat ještě další vzdělání. Mám docela bordel v tom, co po vysoké škole mohu studovat, jestli se jedná o doktorské nebo doktorantské studium a jakým titulem je toto studium zakončeno. Také by mě zajímalo, jak toto studium probíhá – jsou tam nějaké zkoušky, seminárky…?

Nejlepší odpověď
quentos

pro vyučování na vysoké škole obyčejně potřebujete doktorát; studium je doktorské, doktorandské je termín nesprávný (doktorand je student doktorského studia, tedy NEŽ se stane doktorem). Dnes je doktorské studium zakončováno titulem Ph.D., neboť ten je uznáván i v zahraničí. Zkoušky v něm, pokud vím, normálně probíhají; seminárkami obvykle nezatěžují, neboť úkolem doktoranda je hlavně napsat (a na konci úspěšně obhájit) dizertační práci o rozsahu min. 400 stran, takže se doktorandi většinou věnují spíše jejímu psaní a výzkumu s ním spojeném.