Co je pevnější led nebo „nejhorší“ ocel třídy 10 ?

Nejlepší odpověď
baghira

Ocelí, i tou nejobyčejnější, se dá opracovávat led. Žádným ledem se nedá mechanicky opracovávat ocel.

Další odpovědi
mosoj

A co tě zajímá, tvrdost nebo pružnost ?

Drap

O jakou pevnost se jedná ? Pevnost na tlak ? na ohyb ? na skrut ?

Tom20

To je přece jasný že ocel,i na ten nejtvrdší led stačí míň zátěže a tlaku na m2 než na ocel.

Tata

Rozhodně pevnější je ocel, ale každá akce vyvolává reakci. Pokud budeš dlouhodobě opracovávat ocelí led, k určitým deformacím dojde i u oceli. Názornou ukázku máš i doma. Pokud budeš ostrým nožem sekat let, po celkem krátké době zjistíš, že se ostří otupilo.