postcd

Co je Pěstovat za oknem?

znamená že květina bude v bytě u okna a nebo mezi okny? (dvojitá okna) a mezi nimi prostor na truhlík

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máš kastlová okna, může být truhlík mezi nimi (vydrží-li rostlina chladnější prostor), jinak to znamená, že truhlík je na vnitřním parapetu.

Další odpovědi
anonym

Jedná se o pěstování rostlinek na vnitřním parapetu. Doma jsme měli metrové obvodové zdi a veškeré přísady se pěstovaly právě na parapetech. Nepotřebovali jsme žádné skleníčky ani foliovníky. V kuchyni na okně maminka pěstovala africké fialky. Těm se tam dařilo úplně skvěle. Květiny byly ale díky cca půl metru širokému vnitřními parapetu na všech oknech v domě.

beer

Ze zkušenosti vím, že při pěstování „za oknem“ může být rostlina umístěna jak mezi okny, tak na parapetu a dokonce i na stojanu před před parapetem. Hlavně ale ještě před záclonou (od okna).
Různým druhům pak může nejlépe vyhovovat jiné z uvedených umístění.