Pierre

Co je Palestra?

Co v šermu (závodním) Palestra (nebo tak nějak) je to předskok výpad, nebo posun výpad, nebo co?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Palestra též palaistra (z řeckého παλαίστρα palaístra „zápasiště“, latinsky palaestra) byla plocha vysypaná pískem nebo štěrkem určená ke cvičení zápasů a obklopená sloupovím. Později se tento výraz používal jako synonymum pro řecký gymnasion. Byla součástí nejen gymnasionů, ale též lázní.