co je označováo za Starý svět?

kdo jej objevil a co vše je do něj započítáno?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Starý svět je označení pro ty části naší planety, které byly všeobecně známy Evropanům, Asiatům a Afričanům v 15. století před první cestou Kryštofa Kolumba. Zahrnuje tedy Evropu, Asii a Afriku. Doplňujícím termínem Nový svět je označována vesměs Amerika. Austrálie nezapadá ani do jednoho pojetí těchto světů a bere se jako Austrálie.

Pojem Starý svět je poměrně často užíván biology. Je to způsobeno tím, že Afrika, Evropa a Asie jsou spolu ve fyzickém kontaktu a evolučně úspěšné druhy se v minulosti snadno šířily po celé této oblasti a vývoj na americkém kontinentu probíhal, byť nikoliv izolovaně, tak alespoň do určité míry odlišně. Biologové proto používají termíny jako „opice Starého a Nového světa“ nebo „kožní leismaniózy Starého a Nového světa“ atd.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Star%C3%B­D_sv%C4%9Bt