Dondíísek

Co je opozice ?

Co je prosím opozice ??????????

Nejlepší odpověď
annas

Vyberte si: http://www.nechy­bujte.cz/

1. protiklad, nesouhlas s vládou, s vládnoucím názorem, postojem, osobou ap. (hlásaný zprav. veřejně)
opozice proti vedení města

2. (odb) protiklad
.např. protiklad znělých a neznělých souhlásek ve fonologii (z/s)

3. část parlamentu, politické strany ap. vystupující proti většině, proti vládnoucí straně nebo skupině
vládní/parlamentní opozice

Další odpovědi
Andre5000

To je něco jako teenager versus rodiče.

marci1

Patrně máte na mysli současnou politiku, sestavování vlády ap.
Opozice v politickém životě jsou politické strany a jejich představitelé nebo skupiny obyvatel, kteří se nepodílejí na vládě. Opozice plní důležitou úlohu kontroly a kritiky vlády. Dále funguje jako nabídka alternativ k vládní politice a je připravena vládu v případě potřeby nahradit.

Drap

Protiklad, odpor nebo také opačné postavení. Má několik významů. Musíš upřesnit o co se ti jedná. V politice, v astronomii, v mluveném slovu a podobně. Nevíme o jakou opozici ti jde