kubik!

Co je Okresní státní zastupitelství?

Vím, že nad tímto dotazem mnozí zakroutí hlavou a řeknou si, že jsem úplně hloupá, ale já bych se chtěla zeptat o co se na tomto zastupitelství jedná. Co se tam řeší.

Nejlepší odpověď
annas

Je to instituce, která realizuje právo státu na stíhání osob, které se měly dopustit trestných činů. Státní zastupitelství je významným činitelem výkonu spravedlnosti

Sídla státních zastupitelství a obvody jejich územní působnosti se shodují se sídly a obvody českých soudů, přičemž každé státní zastupitelství je zásadně příslušné k zastupování státu u soudu, u něhož toto státní zastupitelství působí Soustavu státního zastupitelství proto tvoří:

Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) se sídlem v Brně
dvě vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Praze a v Olomouci
osm krajských státních zastupitelství: dvě v Praze (městské státní zastupitelství u Městského soudu v Praze a krajské státní zastupitelství u Krajského soudu v Praze), v Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě
86 okresních státních zastupitelství (u pražských obvodních soudů 10 obvodních státních zastupitelství a u Městského soudu v Brně městské státní zastupitelství)

Jinak WIkipedie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C3%A1t­n%C3%AD_zastu­pitelstv%C3%AD

Jinak o své práci píše na stránce www.prachatice.cz JUDr. Miroslava Prokešová

  • okresní státní zástupkyněl.

Další odpovědi
Lamalam

Dříve se tomu říkalo okresní prokuratura.

skrz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-dela-statni-zastupitelstvi
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=st%C3%A1tn%C3%AD%20­z%C3%A1stupce