veronika36

Jak byste přeložili prosím: „Co je nového v Praze?“ do francouzštiny?

Dobrý den, jak byste přeložili prosím: „Co je nového v Praze?“ do francouzštiny? (ve smyslu: Ahoj, jak se máš a co je nového (v Praze)?) Děkuji

*Est-ce qu'il y a quelque chose de nouveau a Prague?

Odpovědi
quentos

Nejdřív napište svůj pokus o překlad. Napovím ale, že se jedná o ustálenou frázi.

Tak nápověda nezafungovala – ustálená fráze se nepřekládá, ta se buď zná, nebo nezná, a když se nezná, musí se (v celku!) najít: Quoi de neuf à Prague?