Co je nesprávně: ta řádka nebo ten řádek?

Přistihl jsem se, že to slovo píšu jednou v mužském rodu, po druhé v ženském a teď si uvědomuju, že vlastně nevim, který je správně.. Řádek nebo řádka?

Nejlepší odpověď
quentos

Podle SSJČ je správně obojí.
Když se vám pro tento zdroj nebude chtít běžet do knihovny, totéž tvrdí ještě zde – http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=4604 : „[podstatná] jména, která mají pro tentýž význam dvě podoby lišící se rodem, např. brambor — brambora, mřínek — mřenka, řádek — řádka…“

Další odpovědi
annas

Oba tvary řádek i řádka jsou správné. Jsou to synonyma, vzájemně zastupitelná.

Doplňuji:
Ještě zdroj: SSČ