dj.david1234

Co je nejtěžší na autoškole?

Připravuji se začít dělat autoškolu ale na co se mám nejvíce zaměřit?
Hodně lidí mi říká, ať začnu tak nějak na zimu (Abych se naučit řídit na sněhu)
Je horší na zkoušky teorie nebo praxe?

(Auto jsem řídil naposledy tak v 5 letech a to jsem seděl strejdovy na nohou :D = na vesnické polní cestě = soukromé)
Samozřejmě mi tady nepište nějaké odpovědi na otázky z autoškoly.. Děkuji předem 🙂

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

nu jako ucitel mohu rict, ze zimni kurzy jsou nejlepsi… jednak nejsou takove tlacenice a zadruhe jsou z vas pak lepsi ridici…

Další odpovědi
anonym

Nepodlehnout pokušení si papíry „koupit“ místo kompletního absolvování.
Takováto zjednodušení mívají bohužel na svědomí lidské životy.

led

Najlepšie je učiť sa, keď sú zlé podmienky – sneh, dážď.
Dôležite ja ale pripraviť sa zodpovedne a teoreticky aj na praktickú jazdu. Naštudujte si podávanie prvej pomoci.
Hlavne aj do budúcnosti, nejazdiť známymi trasami po pamäti (veď tu nebola stopka!?, čo tu robí jednosmerka?), sledovať premávku vpredu aj vzadu systémom 50%/50%.

Deli

Pro každého je náročné něco jiného. Někdo se potýká s testy, „učebnicové“ typy s nimi problém nemají, ale v provozu ztrácí přehled…
Já jsem bojovala s řadící pákou, couváním a úzkými průjezdy. A samozřejmě s parkováním. Ale dnes se tomu už směju.

Začněte kdykoli, klidně na jaře. A až pak napadne sníh, zajeďte si s autem někam na velké volné parkoviště a vyzkoušejte si, jak se auto chová na sněhu a ledu.

dědapetr

Ani teorie ani praxe nejsou těžké když se na ně poctivě připravíte a budete poslouchat co instruktor říká.Doma se potom učit a neflákat to.Taky říct někomu kdo má auto a může jet na parkoviště a naučí rozjezdy a couvání.V 50 letech jsem si dělal rozšíření na silné motorky a když jsem to zvládl v tom věku,tak vy to zvládnete taky.Přeji aby to vyšlo.

gnosis

zalezi na tom, co vam nejde. na to se zamerit. urcite neni treba se niceho bat:) zadne zle zakernosti vas necekaji. napriklad ja jsem dost zbrkly, bojacny nesika, coz je za volantem nepekna kombinace a prave kvuli zbrklosti jsem zaverecnou jizdu s komisarem musel opakovat. na co si davat pozor vam nejlip rekne sam ucitel.

dnes mam najeto sice jen par tisic s vic nez 8 ruznymi vozy, ale rizeni auta mam jako konicek. kdyz sedim za volantem, citim se skvele, a smeju se sam sobe, kdyz si vzpomenu jak jsem byl z jizd tehdy nervozni:)

Berušinka

Také mě to čeká – 12.7. se tam jdu přihlásit. Bojím se úplně všeho =D
Nejvíc se bojím těch závěrečných 2 otázek z techniky …

Ella

U mě bylo nejtěžší udržet pozornost s vtipným instruktorem po boku, v tvém případě s instruktorkou ;)
Ale ne, doopravdy jsem se nejvíc bála závěrečných zkoušek a to techniky a jízdy, test je v pohodě, ten byl za plný počet =), všechny otázky se dají projít na stránkách Ministerstva dopravy, akorát bude pak jiná grafika a úprava stránky, technika nakonec taky nebyla tak těžká – kontrola vozidla před jízdou a převodovka – ale já dělala zkoušky v zimě, začátkem prosince a u nás byla naprostá kalamita i když jsme jen koukali z okna ve zkušební místnosti, a ještě nás tahal inspektor po vesnicích, kde byly silnice úplně pokryté ledem.

Nejtěžší bych řekla že je právě ta jízda – nervozita hraje své – na nic nezapomenout, i třeba jen přenastavit sedadlo – je důležité se uklidnit, říct si, že je to jen obyčejná jízda jako každá předchozí. =)

Držím palce!!! =)

fablen

pro ženy je nejtěžší asi technika víc než testy a kdo je nervák, pak ten stres z jízd, ale v nejhorším případě se dá přeci opakovat.

Shrnuto: nejtěžší na autoškole může být ten zkušební komisař 🙂

venkovan

Nejtežší je se přihlásit a investovat ty peníze. To ostaní se nechá naučit.
A jestli začít jezdit v zimě či jiné roční období je dle mne jedno. Těch několik hodin za volantem na silnicích při zimních jízdách nic moc nikoho nenaučí. Naopak lepší dle mne je před zimou se rozjezdit už jako řádný řidič a v zimě zklidnit hormony