leader

Co je nejefektivnější, státní vysoká škola, soukromá VŠ, nebo kurzy a v ČR, nebo v Anglii?

Chci studovat obor management a marketing, přemýšlel jsem i nad studiem online marketingu. Co se vyplatí nejvíc? Studovat 3 roky kvůli titulu + dostat informace, nebo si udělat jen kurzy, které firmy vyžadují? A když už na VŠ, tak státní, nebo si připlatit za dobrou soukromou v angličtině? A vyplatí se studovat VŠ rovnou v Anglii?
Díky za zodpovězení :)

Odpovědi
Hlada

Předně bych zvažoval smysluplnost zvoleného oboru a možnost uplatnění do budoucna. Šéfem se nestane teoretik ze školy, ale odborník v daném oboru. Stejně tak různé kurzy pro nabízeče zboží a jiné šmejdy mají od odborného vzdělání hodně daleko i když se nazvou jakýmkoli cizím výrazem.
Zvol si státní českou odbornou VŠ.

Drap

Nedokáži odpovědět, Nejdříve musíš definovat co je „nejefektivnější“, dále dát definici „co se vyplatí“ Potom snad by bylo možné udělat nějaký závěr.
Chceš studovat management, tak se zkus třeba zamyslet sám.

lexx

nejefektivnější je vlivnej strejček ve vrcholném managementu, představenstvu firmy…diplomem – papírem kterékoli VŠ si můžeš vytapetovat spižírnu, soráč za přímost ale tak to je a nikdy nebude jinak, znám případy že vyučenec bez matury je obchodním ředitelem, přes konexe, známosti jde všechno, jinak titul a glejt pro legraci leda

Rokio

Důležitá není tak moc škola, ale zaměření školy.