co je nátronové vápno?

K čemu se používá natronové vápno a je nebezpečné? Jak se musí likvidovat?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Nátronové vápno rodiny Dive Sorb® family se používá na absorpci kyselých plynů, jako je oxid uhličitý (CO2), v dýchacích přístrojích s uzavřeným a nebo polouzavřeným okruhem, například v potápěčských přístrojích.

DiveSorb® má následující výhody:

Vysoká odolnost vůči abrazi a tím menší vznik prachu.
Větší vnitřní aktivní povrch zaručuje velkou absorpční kapacitu CO2
Rovnoměrne plněné absorpční patrony umožňují reprodukovatelnou absorpci.
Nízký dýchací odpor díky půlkulatému tvaru tablet a organizované náplni s pravidelnou hustotou uložení.

Vyberte si optimální typ nátronového vápna podle toho, jak jej použijete:

DiveSorb® pro sportovní potápění
DiveSorb® Pro profesionální vojenské potápěče
DiveSorb® S pro použití v ponorkách