quentos

Co je na tom pravdy, že žaludek potřebuje 24 hodin na strávení jednoho šálku čaje či kávy?

Vždyť to by se u většiny z nás pomalu ani neměl čas zabývat ničím jiným! Výše uvedený žvást tuším pochází od H. a M. Diamondových, kteří jsou přehnanými názory v oboru striktní výživy nechvalně známí, ale přesto – jak na tohle přišli?

Nejlepší odpověď
štamgast

Taky bych řekl, že je to blbost. U kávy bych tomu ještě krajně věřil, ale u čaje ne. Vždyť některé čaje mají žaludku pomoci a ne ho ještě zatížit na jeden den!

Další odpovědi
IK

Neříkala bych tomu trávení, protože se tam tekutina dlouho nezdrží, ale asi nějak na žaludek působí a to může trvat. Když piji mnoho čaje tak mám nepříjemné pocity právě v žaludku, je možné že se z toho musí nějak vzpamatovat 🙂 u kávy to má asi horší efekt, četla jsem že ochromuje střeva a ty pak nejsou schopny vstřebávat