timin

Co je na tom pravdy, že za bouřky se dříve mléko v sáčku tzv. zdrclo?

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínám si, že když matka přinesla mléko v sáčku (bývaly modré a červené) a hned je nepřevařila, na druhý den se mléko zdrclo. V obchodech nebývaly kvalitní mrazáky, takže mléko se uskladňovalo v bednách při vyšší teplotě než dnes. Zřejmě tomu tak bylo i při bouřkách. Nevím proč.

Další odpovědi
Michal47

Jednou mi mléko v sáčku za oknem zkyslo a z babiččina vysvětlení vyplynulo, že to je vlivem bouřky, ne sáčku. V mléku v sáčku se také často tvořily žmolky. Domnívám se, že ani dnes není čerstvé mléko kvalitní, dokonce je to horší, než za totality. Dopravuje se s velkých vzdáleností a dlouho se skladuje…

mosoj

Zde jsou všechny odpovědi z Odpovědí:

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­52&q=bou%C5%99ka+a+m­l%C3%A9ko&sa=Vyh­ledat#853

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-mi-vzdy-zkazi

Není třeba do toho plést totalitu nebo netotalitu!!! Lenin za to určitě nemůže a ODS také ne.

terry

Mně se nikdy nezdrclo. Ani dřív ani teď. Vydrželo i v UH sáčku, ve kterém se dříve prodávalo. Než se zkonzumovalo.
Už se to tu řešilo několikrát.
Od toho je vyhledávač!