Zlatý

Co je na tom pravdy, že by dva repráky neměly být postaveny ve vzájemné blízkosti?

Prý se vzájemně ovlivňují magnetickým polem či co. Měl jsem je tak několik let a nezdá se, že by jim to škodilo, ale abych se za pár let nedivil...
Doplňuji:
mírná změna: prej "je-li hi-fi věž postavena mezi dva reproduktory, jejich magnetické pole pak působí na CD a mrví ho." Co je na tom pravdy teď?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Určitě jim to neškodí, a vzájemné ovlivňování bych viděl jako nepodstatné. Důležitější je, aby měly stejnou polarizaci (když se do obou pustí stejný signál, tak membrány mají kmitat stejně, ne proti sobě). Ne z technických důvodů, ale "poslechových". Dá se snadno zajistit prohozením (přepólováním) páru drátů vedoucího do jednoho z nich.

Další odpovědi:

Zlatý

Je to nesmysl, který nemá smysl rozvádět.
Doplňuji:
K doplnění: Další nesmysl, který nemá smysl rozvádět.

Bronzový

vemte si, že některé reproduktory, jsou dělané tak, že jsou dělaný patrově (třeba věže) a tam sou u sebe magnety hodně býzk, a jakej maj zvuk!!!!
Doplňuji:
Cd eště někdo používá???? já mam všechno v mobilu a na HDD....... Já sem od svých 8 let ani jednou nepoužil CD!!!!!

Bronzový

Reproduktory nemají žádný vliv na laser u CD přehrávače. Pokud to tvrdí nějaký prodejce či nějaký chytrák tak se snaží být důležitý, jak rozumí audiotechnice.

pro DDarent:
Na poslech hudby používám Hifi aparaturu a výkonné reproduktory. Sebelepší mobil či HDD v PC to nikdy nahradit nemůže. Hudbu můžeš v PC doladit či mixovat k tomu časem dospěješ, pokud se budeš hudbě věnovat nejen okrajově

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.