Jahoda

Co je na tom pravdy?

Zdravím! Tady na odpovědích(v ru­brice Zvířata) jsem četla, že se kočkám nesmí podávat mléko z toho důvodu, že ho neumějí strávit. Mně osobně přijde, že je to nesmysl. Našim kočkám dáváme mléko a nic se jim nestalo. Už od malička nás učili, že kočka má nejraději právě mléko. Co je na tom pravdy? Může ho kočka nebo ne? Moc děkuji a přeji hezký večer.
Doplňuji:
To anetadela1: Já ti samozřejmě věřím, jen mě to překvapilo. Slyšela jsem to poprvé, že kočky mléko nesmějí. Děkuji, že jste mi to tu všichni potvrdili. Díky tomu předejdu nepříjemným potížím. Hezký den :)

Nejlepší odpověď
anetadela1

Milá Jahůdko a všichni ostatní. Kočkám se opravdu ale opravdu nesmí dávat mlíko. Stejně jako psovi čokoláda. 100g čokolády je pro psa jedovatý. Kočky mají po mlíku průjem a žaludeční potíže. Několikrát jsem to četla na internetu a vet. mi to potvrdil. A zkušenost s mojí kočkou mi to 100% potvrdila.
Nevím jestli mají kolegové kočky venku nebo doma, ale pokud je mají venku, těžko zjistí, že mají průjem, protože čičiny většinou chodí k sousedům 🙂
Věřmi, nevymýšlím si. Zkus si najít nějaký portál o kočkám a věř, že to většina potvrdí…

Další odpovědi
HerbiG

??? to neni pravda … kocka nejradeji mliko …

Tombik

Blbost-kočky pijí mléko již od dob kdy stará boleslav byla ještě mladá :)

panenka

souhlasím jahůdko s kolegy moje babička má doma kočky 3 a dává jim jen mléko

Retko

Jeste bys mohla dat odkaz na misto, kde jsi to nasla. At to trosku počestujeme cervenymi prstiky :)

Nuk nuk

Nejsem zrovna zaměřená na kočky. Moje babička zcela určitě mléko kočkám dávala. JE ale možné, že se jedná o současné „krabicové“ mléko, které je pasterované a často jde spíš o směsku toho, co z mléka zbyde po různých úpravách.

Q

Kočka je šelma, mléko jí svědčí pouze v době, kdy je kotě. Mléko kravské je určeno zase pro změnu mláděti krávy a ani tomu ne na dlouhou dobu. Mléko jakéhokoliv jiného savce je sice konzumovatelné někým jiným, ovšem o nutnosti se tu nedá mluvit. I vás coby dospělou by asi bylo možné krmit jen mateřským mlékem, ale příliš spokojenosti by to nepřineslo. Takže kočka je masožravec a jko takového bychom jej měli krmit. Proč jej lidi krmí mlékem s piškoty? Proto, že to je mnohem levnější varianta než je krmit tím, co by kočka požadovala.

Zdroj: www.aq-dog.cz

vecernice

Kočkám se mléko dává něco jako protijed,protože občas uloví nějakou tu myšku a ta může být otrávená.Nemělo by se jim asi dávat stabilně,ale příležitostně aby se vyčistila.Tak jsem to slyšela…

Elizabet

určitě se jim mléko dávat může ale asi by se to nemělo přehánět

matesik75

Tak po zdravotní stránce jim mléko nedělá dobře, je pravda že nedokážou strávit mléčnou kyselinu obsaženou výhradně v kravském mléku, potom jim to způsobuje průjem. Jenže dnes se kočky krmí většinou granulemi, takže ty většinou upravují střevní mikroflóru a je vše v pořádku. Jinak kočka je masožravec a mléko pije jen jako náhradu vody a částečně bílkovin, ve větším množství jí to určitě nebude vyhovovat. Živit ji jen mlékem nejde. Doporučuje se mléko trochu zředit vodou, ale to u dnešního krabicového už je z mlékárny.
My dáváme kočkám také mléko, jsou na něj zvyklé, k tomu mají přístup i k vodě a granulím a nepozoruji u nich žádné potíže.
BTW: To že kočky pijí mléko nejraději není žádný argument, ony nevědí co jim může škodit, stejně tak by pily otrávené mléko nebo snědly otrávenou myš.