Avatar uživatele
Jahoda

Co je na tom pravdy?

Zdravím! Tady na odpovědích(v ru­brice Zvířata) jsem četla, že se kočkám nesmí podávat mléko z toho důvodu, že ho neumějí strávit. Mně osobně přijde, že je to nesmysl. Našim kočkám dáváme mléko a nic se jim nestalo. Už od malička nás učili, že kočka má nejraději právě mléko. Co je na tom pravdy? Může ho kočka nebo ne? Moc děkuji a přeji hezký večer.
Doplňuji:
To anetadela1: Já ti samozřejmě věřím, jen mě to překvapilo. Slyšela jsem to poprvé, že kočky mléko nesmějí. Děkuji, že jste mi to tu všichni potvrdili. Díky tomu předejdu nepříjemným potížím. Hezký den :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, rynek878 před 5192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anetadela1

Milá Jahůdko a všichni ostatní. Kočkám se opravdu ale opravdu nesmí dávat mlíko. Stejně jako psovi čokoláda. 100g čokolády je pro psa jedovatý. Kočky mají po mlíku průjem a žaludeční potíže. Několikrát jsem to četla na internetu a vet. mi to potvrdil. A zkušenost s mojí kočkou mi to 100% potvrdila.
Nevím jestli mají kolegové kočky venku nebo doma, ale pokud je mají venku, těžko zjistí, že mají průjem, protože čičiny většinou chodí k sousedům 🙂
Věřmi, nevymýšlím si. Zkus si najít nějaký portál o kočkám a věř, že to většina potvrdí…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HerbiG

??? to neni pravda … kocka nejradeji mliko …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tombik

Blbost-kočky pijí mléko již od dob kdy stará boleslav byla ještě mladá :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

souhlasím jahůdko s kolegy moje babička má doma kočky 3 a dává jim jen mléko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Retko

Jeste bys mohla dat odkaz na misto, kde jsi to nasla. At to trosku počestujeme cervenymi prstiky :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Nejsem zrovna zaměřená na kočky. Moje babička zcela určitě mléko kočkám dávala. JE ale možné, že se jedná o současné „krabicové“ mléko, které je pasterované a často jde spíš o směsku toho, co z mléka zbyde po různých úpravách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Q

Kočka je šelma, mléko jí svědčí pouze v době, kdy je kotě. Mléko kravské je určeno zase pro změnu mláděti krávy a ani tomu ne na dlouhou dobu. Mléko jakéhokoliv jiného savce je sice konzumovatelné někým jiným, ovšem o nutnosti se tu nedá mluvit. I vás coby dospělou by asi bylo možné krmit jen mateřským mlékem, ale příliš spokojenosti by to nepřineslo. Takže kočka je masožravec a jko takového bychom jej měli krmit. Proč jej lidi krmí mlékem s piškoty? Proto, že to je mnohem levnější varianta než je krmit tím, co by kočka požadovala.

Zdroj: www.aq-dog.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Kočkám se mléko dává něco jako protijed,protože občas uloví nějakou tu myšku a ta může být otrávená.Nemělo by se jim asi dávat stabilně,ale příležitostně aby se vyčistila.Tak jsem to slyšela…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elizabet

určitě se jim mléko dávat může ale asi by se to nemělo přehánět

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
matesik75

Tak po zdravotní stránce jim mléko nedělá dobře, je pravda že nedokážou strávit mléčnou kyselinu obsaženou výhradně v kravském mléku, potom jim to způsobuje průjem. Jenže dnes se kočky krmí většinou granulemi, takže ty většinou upravují střevní mikroflóru a je vše v pořádku. Jinak kočka je masožravec a mléko pije jen jako náhradu vody a částečně bílkovin, ve větším množství jí to určitě nebude vyhovovat. Živit ji jen mlékem nejde. Doporučuje se mléko trochu zředit vodou, ale to u dnešního krabicového už je z mlékárny.
My dáváme kočkám také mléko, jsou na něj zvyklé, k tomu mají přístup i k vodě a granulím a nepozoruji u nich žádné potíže.
BTW: To že kočky pijí mléko nejraději není žádný argument, ony nevědí co jim může škodit, stejně tak by pily otrávené mléko nebo snědly otrávenou myš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata