Co je na teto vete spatne?

Andele troubi na zlate troubele.

Nejlepší odpověď
annas

Troubel je u dýmky. Troubel totiž není trubka, ale část dýmky mezi špičkou a hlavičkou; zvláště nápadná byla na dlouhých fajfkách, které kouřili naši dědové.

Andělé na dýmku asi troubit nebudou.
Knižní zdroj.

Další odpovědi
panenka

Troubel není žádný hudební nástroj ale část dýmky mezi špičkou a hlavičkou

Zdroj: http://voda.web­z.cz/ces.html

hanulka11

já bych řekla, že na troubele nemohou troubit -neboť troubel je část dýmky

jedině na zlaté trumpety mohou troubit

venkovan

Andele – napsal bych raději andělé, troubi – troubí a zlate – zlaté. Ale to asi nebylo předmětem otázky. Takže pokud se nejedná o háčky a čárky, tak nic, protože troubit se dá na kde co co má díru, je protáhlého tvaru a vejde se to k puse. Takže i na troubele se dá troubit, otázka ale je, zda se to nechá poslouchat.