Co je na této fotce zvláštního z hlediska oboru tesařského?!

http://img.na­dapenny.com/t20/112­38/nadap002826304­870232.jpg
Doplňuji:
Dědapetr je pozorný a vše znalý.Klobouk dolů!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Myslím,že to předvrtání díry,když ho přibíjí.

Další odpovědi
anonym

Nerad bourám mýty, ale celá legenda o ukřižování je faktograficky zkreslená.
Vědci prokázali, že historicky se nekřižovalo hřeby do dlaní, ale do zápěstních šlach.
Důvod je prostý a fyzikální, tkáň meziprstních kůstek neudrží váhu lidského těla, kdežto pevné šlachy ano.
A dědapetr má samozřejmě pravdu, po předvrtání by hřeb ve dřevě nedržel.
P.S. Pojem složený kříž má v podstatě vyjádřit – položený, před vztyčením. Význam slov se v dějinách vyvíjel a mnohdy v relikviích pocházel z nepřesných překladů z latiny.

hanulka11

Hm to bude zase nějaká bouda -jo složený kříž a jak ho postavěj ?????Tak se rozloží co???? Zdá se mi nějakej mrtvej ten Kristus :D :D

anonym

Nemůže být mrtvý,když se kouká jak ho přibíjí! 🙂