Georgo2010

Co je na supermarketu tak „super“ a na hypermarketu tak „hyper“?V případě ještě větší prod. plochy to už je ultramarket?

Odpovědi
iceT

Tak super a hyper by mohlo být to,že jsou všechna oddělení pod jednou střechou-pekárna,řeznic­tví,drogerie,pa­pírnictví,i sko­ro cukrárna,hele v Globuse i želežářství a nemusí se sjezdit celé město.

Děda Louda

Kategorie těchto označení si stanovuje provozovatel. Jedním z hledisek rozlšení je velikost prodejní plochy.
Doplňuji:
Opravuji: rozlišení.

anonym

Ano přesně tak a pokud projíždíš kolem hranic, kde jsou naši obchodníci z východu, tak to už je hanoimarket :DD