Rokio

Co je na Stalinovi dobrého?

Podle mě každý člověk má nějaké dobré vlastnosti. Kladné vlastnosti jsem našel i na jednom človšku, který byl velký vůdce. Byl to džentlman, vegetarián, abstinent, ale zabil jenom několik milionů lidí. Jaké dobré vlastnosti má Stalin?

Odpovědi
Drap

Už žádné. Ten už má dávno po vlastnostech.

marci1

Na masovém vrahovi? Dokázal „výborně“ zmanipulovat lidi. Některé jeho výroky:
„Volby nerozhodují voliči, ale ti, kteří počítají hlasy.“
„Vděčnost je nemoc, kterou trpí psi.“

led

Záleží od pohľadu, ktorým posudzujete daného človeka.
Na posudzovanie musíte poznať súvislosti, dobu, spoločenskú prípadne politickú situáciu, vzťah medzi myšlienkou a činom.
Príklad:
Ako by ste rozhodli v čase hladomoru o človeku, ktorý ukradne celý bochník chleba? Je to zlý človek, alebo by ste sa zamysleli nad príčinami jeho činu, keď okolo umierajú z hladu tisíce, rádovo možno i viac ľudí? Ako by ste rozhodli o osude tohoto zlodeja chleba? Ide o skutočný prípad.
Preto aj na Stalinovi treba hľadať jeho zlé aj dobré vlastnosti len v súvislostiach s danou dobou. Nie z dnešného pohľadu.

Kryšpín

Možná měl, že tvrdě hnal vojáky proti německé technice, četl jsem od německého kulometčíka jak na př. přes železniční násep se valilo množství ruských vojáků, které německé kulomety kropily, kulomety rozhžavené mrtvoly se hromadily a další a další vlna vojáků až po poruchy kulometů a nedostatek nábojů došlo k ústupu. Tam kde nebyla technika hnal vše množstvím vojáků, je další otázka pokud by skopčáci ovládli Rusko a další země kde by byl konec porobených národů.

mojitek

tak jestli tím „džetntlmanem“ myslíš toho psychouše A.H.,tak to jsi na velkým omylu,byl to buran který se ani neuměl chovat u stolu,a byl to navíc zrádce národa.O Stalinovi ani nemluvě

moravan

Neexistuje žádný důkaz, že by Stalin kohokoli osobně zabil, natož „miliony“.
Za celou éru Sovětského svazu bylo popraveno kolem 620.000 odsou­zených, vesměs skutečných zločinců. Což početně odpovídá množství poprav např. v USA, za stejné období.
Každopádně, nebýt Stalina, tak tady dnes nejsme. Nebyl by web Odpovedi.cz ( a už vůbec ne v češtině ). Nebyl by naživu žádný Čech, Slovák, Polák, Ukrajinec, Srb ani Rus, který by si mohl klást podobné otázky…