Avatar uživatele
ReHu

Co je na rychlostní komunikaci u Prostějova tak nebezpečného? Je to ta silnice, co se stala nehoda s BMW.

Doplňuji:
Cituji: Tato koncentrace nehod je podstatně vyšší než koncentrace nehod na běžné dálniční síti u nás

Michael Vafek z prostějovského dopravního inspektorátu

http://www.no­vinky.cz/krimi/224908-svedek-ridicka-bmw-jela-pred-nehodou-u-prostejova-pres-130-km-h.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, anonym, Bičiště před 4794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Já bych řekl, že chyba je mezi sedadlem řidiče a volantem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Ač nejsem řidič,taky si myslím,že nejsou nebezpečné silnice,ale lidé,kteří přecenují svoje řidičské umění.Zbraně jsou taky bezpečné,pokud se nedostanou do rukou některých homo sapiens…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bičiště

Vina řidiče je jedna věc a bezpečnost silnice druhá.Když už k nehodě dojde,nemá silnice důsledky nehody násobit ale tlumit.„Prostě­jovská“ komunikace je nebezpečná v tom, že středová svodidla jsou konstruována z kovových sloupků, skrze která jsou protažená lana. Tento druh svodidel neudrží při nehodě vozidlo ve svém pruhu, a to se vřítí do protisměru.Takže vy opatrní, co umít řídit a víte jak na to, jste bezmocní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jestli jsem dobře pochopil zprávy v TV, tak v těch místech zřejmě na vozovce jsou nějaké vlny a zatáčka asi nemusí mít dobrý sklon, že auto které jede rychleji ztratí přilnavost k vozovce a letí mimo. Podle devastace obou aut, jsem blízko věřit tomu tvrzení, že s BMW jela přes 130 km/hod.
Pokud tam jsou lanová svodidla, tak o nich se říká, že naopak mají auto zachytit lépúe než plechová tím, že se lana do auta zachytnou a zpomalí ho. Pro auta jsou bezpečnější, mají zastavit i menší náklaďák, ale motorkáře rozřežou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek