Zlatý

Co je na rychlostní komunikaci u Prostějova tak nebezpečného? Je to ta silnice, co se stala nehoda s BMW.

Doplňuji:
Cituji: Tato koncentrace nehod je podstatně vyšší než koncentrace nehod na běžné dálniční síti u nás
Michael Vafek z prostějovského dopravního inspektorátu
****************************** *
http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já bych řekl, že chyba je mezi sedadlem řidiče a volantem.

Další odpovědi:

Zlatý

Ač nejsem řidič,taky si myslím,že nejsou nebezpečné silnice,ale lidé,kteří přecenují svoje řidičské umění.Zbraně jsou taky bezpečné,pokud se nedostanou do rukou některých homo sapiens....

Bronzový

Vina řidiče je jedna věc a bezpečnost silnice druhá.Když už k nehodě dojde,nemá silnice důsledky nehody násobit ale tlumit."Prostějovská" komunikace je nebezpečná v tom, že středová svodidla jsou konstruována z kovových sloupků, skrze která jsou protažená lana. Tento druh svodidel neudrží při nehodě vozidlo ve svém pruhu, a to se vřítí do protisměru.Takže vy opatrní, co umít řídit a víte jak na to, jste bezmocní.

Zlatý

Jestli jsem dobře pochopil zprávy v TV, tak v těch místech zřejmě na vozovce jsou nějaké vlny a zatáčka asi nemusí mít dobrý sklon, že auto které jede rychleji ztratí přilnavost k vozovce a letí mimo. Podle devastace obou aut, jsem blízko věřit tomu tvrzení, že s BMW jela přes 130 km/hod.
Pokud tam jsou lanová svodidla, tak o nich se říká, že naopak mají auto zachytit lépúe než plechová tím, že se lana do auta zachytnou a zpomalí ho. Pro auta jsou bezpečnější, mají zastavit i menší náklaďák, ale motorkáře rozřežou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.