štamgast

Co je na ledových kaštanech ledového a kaštanového?

Ledové rozhodně nejsou a podle obalu v nich nejsou ani kaštany.
Doplňuji:
Mně teda pocit chladu vůbec nevyvolávají.

Nejlepší odpověď
Questman

Protože nugát kterými se dříve plnily se vyráběl z kaštanové mouky :)
Doplňuji:
A co se týče té ledové záležitosti, tak to je proto, protože kaštanový nugát je obalený v tzv. ledové čokoládě, ta podle původní německé receptury obsahuje neztužený kokosový tuk, jenž se rozpouští při teplotě okolo 22°C, tedy cca o 10°C nižší než čokoláda, takže ledová čokoláda vyvolává v ústech pocit chladu :)

Jita Vava

Pravda, kaštany už nejsou to co bývaly ☹. Ostatně jako většina oblíbených cukrovinek z dětství. Snad jen sojový suk, ten mi přijde chuťově pořád stejný.

Questman

Protože tohle všechno platí o původní receptuře z roku nuladva :D
Dnes v nich, pokud vím, není ani kaštanový nugát ani ledová čokoláda :)

Questman

Teda z roku jedna dva :'( :D