annas

Co je myrha? K čemu se používá?

Doplňuji:
Děkuji, ale nám body.

Nejlepší odpověď
arygnoc

stuhnutá mliečna šťava z myrhovníka. Používa sa v medicíne a kozmetike.

Další odpovědi
hanulka11

Myrha je červenohnědá pryskyřice a je tvořena sušenou mízou stromu Commiphora, pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha je často směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Její jméno je odvozeno z hebrejštiny murr nebo marormající význam „hořký“.

Myrha je v současné době užívána v některých mastech a léčivých přípravcích a smí být aplikována na oděrky a jiné menší kožní defekty.

Myrha tvoří složku parfémů a kadidla a byla velmi ceněna ve starověku a její hodnota byla v často větší než její váha ve zlatě. Ve starém Římě byla ceněná na pětinásobek ceny kadidla, které bylo později daleko populárnější. Myrha byla pálena při starověkých římských pohřbech aby maskovala zápach, který vychází při pálení mrtvol. Říkalo se, že římský císař Nero spálil při pohřbu své manželky Poppaey takové množství myrhy odpovídající její roční spotřebě

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Myr­ha

anonym

Máš-li na mysli myrthu,tak se koukni na odkaz.

Zdroj: Tento tmavozelený keř prochází ze Středomoří. Ve starověkém Římě se sázela kolem chrámu bohyně Afrodity, byla pokládána za symbol lásky; byla součástí oslav a hlavně zásnub, a to dodnes i u nás

vagra

Myrhovník pravý neboli Balzámovník myrhový je celkem nenápadná rostlina. Roste zejména v Africe a Arábii.Ze štěrbin v kůře mu vytéká hmota podobná smůle-myrha
Působí protizánětlivě, extrakt také působí proti bolesti. Hodí se pro léčení ran a různých kožních defektů. Působí desinfekčně a ničí plísňové onemocnění na pokožce a obecně podporuje hojení ran.
V současnosti je používána v moderní kosmetice a najdete ji v některých zubních pastách, krémech a samozřejmě je využívána její nahořklá vůně v parfémech.

Zdroj: http://www.fe­mina.cz/magazin/va­noce/myrha-posvatna-mysticka-rostlina.html

arygnoc

otazky kvôli bodom?
preboha, toto nie je súťaž!

alebo sa mýlim?
o čo hráme?

Kerberus

Zmýlila jsem se,nemám body. Promiňte.

kropitko

Já myslím, že to vůbec nevadí,,,:-D