cepice

Co je muškátové víno?

Nikde nemohu dohledat. Je to jen odrůda vína, nebo je to běžné víno, jako napr. muškát moravský, který zraje v sudech po muškátu, nebo jak to je? :)

Odpovědi
Drap

Je celá řada druhů muškátů. Většinou se jedná o vína s menším podílem kyselin.
Muškát Otonel
Víno z Muškátu otonelu vyniká velmi intenzivní muškátovou při chutí, která je někdy tak intenzivní, že víno na pití nevyhovuje. Proto se odrůdové víno ani nevyrábí, ale používá se pouze na zlepšení příchuti málo výrazných vín. Asi jedné desetiny Muškátu olonelu celého obsahu vina se vyrábí na odrůdové. Takové vína jsou velmi obroubené ve všech vinařských zemích. Ve starším víně se jeho charakter částečně mění.

Zdroj: net

brillant

http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1096911352-objektiv/21141103­0400130/obsah/143036-italie-muskatove-vino
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=muš­kátové+víno&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8

neronet

Mezi vína s muškátovou aromatikou patří také u nás rozšířená odrůda Irsai Oliver. Dozrává již v půli srpna a proto se z ní setkáte hlavně v burčákové podobě. Jinak vína z této odrůdy jsou krásně jemná právě s intenzivní muškátové-kořenitou vůní. Setkáte se pravděpodobně s výšším obsahem cukru v polosuchém nebo polosladkém provedení,