Avatar uživatele
mosoj

Co je metanový led ?

Kde se vyskytuje a v jakém množství ?
Doplňuji:
Souhlasím , velice zajímavé téma o kterém se moc nehovoří.
Je to totiž velice zajímavé z energetického hlediska.

Metanový led ( metanhydrát) vzniká reakcí metanu s vodou za nízké teploty a vysokého tlaku,
po cele Zemi. Na mořských dnech je ho obrovské množství. Také na Sibiři pod a v permafrostu ( ve věčně zmrzlé zemi).

Jenom u jihovýchodního pobřeží USA bylo objeveno obrovské ložisko metanhydrátu o rozloze 26 000 km2. Je v něm ukryto tolik energie ve formě metanu ( vlastně zemního plynu ),že by pokrylo současnou energetickou spotřebu USA na 100 let !! Původ ale zřejmě není organický jak se hlásá ve škole , ale vypadá to na úniky ze zemského nitra. Takových míst jsou po Zeměkouli stovky.

S těmito zdroji energie se silně počítá. Jinak by se SRN nezřekla atomové energie !!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, Deli, MA-SU-KA před 4538 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Velice zajímavé téma.
Čelt jsem na:
http://3pol.cz/1005-metanove-klatraty-potencialni-zdroj-energie-i%C2%A0rizika

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

No co je to metan to určitě víš, normálně se uvolňuje do vzduchu, většinou z ložisek pod mořem nebo i ze sopek nicméně třeba v Rusku jsou některá jezera zamrzlá a stane se že bubliny s metanem které by se normálně uvolnily do prostředí se zaseknou v ledu. Na youtube jsem viděl párkrát kolovat videa z tím jak na sibiři udělaj díru do ledu a ten metan pak zapálej, zajímavá podívaná. Pak někdo podobné video stáhnul a nahodil i u nás na loupak.cz pod názvem LED OPRAVDU HOŘÍ, zřejmě aby mě rozesmál.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

Mohl by to být povrch obřích plynových planet typu Jupiter, Saturn, Uran, Neptun. Vodík, metan, amoniak, Jenomže pro komerční využití trochu z ruky. Ale za 100 let…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí