mosoj

Co je metanový led ?

Kde se vyskytuje a v jakém množství ?
Doplňuji:
Souhlasím , velice zajímavé téma o kterém se moc nehovoří.
Je to totiž velice zajímavé z energetického hlediska.

Metanový led ( metanhydrát) vzniká reakcí metanu s vodou za nízké teploty a vysokého tlaku,
po cele Zemi. Na mořských dnech je ho obrovské množství. Také na Sibiři pod a v permafrostu ( ve věčně zmrzlé zemi).

Jenom u jihovýchodního pobřeží USA bylo objeveno obrovské ložisko metanhydrátu o rozloze 26 000 km2. Je v něm ukryto tolik energie ve formě metanu ( vlastně zemního plynu ),že by pokrylo současnou energetickou spotřebu USA na 100 let !! Původ ale zřejmě není organický jak se hlásá ve škole , ale vypadá to na úniky ze zemského nitra. Takových míst jsou po Zeměkouli stovky.

S těmito zdroji energie se silně počítá. Jinak by se SRN nezřekla atomové energie !!

Nejlepší odpověď
Pájo

Velice zajímavé téma.
Čelt jsem na:
http://3pol.cz/1005-metanove-klatraty-potencialni-zdroj-energie-i%C2%A0rizika

Další odpovědi
bolak

No co je to metan to určitě víš, normálně se uvolňuje do vzduchu, většinou z ložisek pod mořem nebo i ze sopek nicméně třeba v Rusku jsou některá jezera zamrzlá a stane se že bubliny s metanem které by se normálně uvolnily do prostředí se zaseknou v ledu. Na youtube jsem viděl párkrát kolovat videa z tím jak na sibiři udělaj díru do ledu a ten metan pak zapálej, zajímavá podívaná. Pak někdo podobné video stáhnul a nahodil i u nás na loupak.cz pod názvem LED OPRAVDU HOŘÍ, zřejmě aby mě rozesmál.

lexx

Mohl by to být povrch obřích plynových planet typu Jupiter, Saturn, Uran, Neptun. Vodík, metan, amoniak, Jenomže pro komerční využití trochu z ruky. Ale za 100 let…