Anizbor

Co je Městnavá ledvina

Přítel dcery má v diagnoze údajně napsáno"městnavá ledvina" o co se vlastně asi jedná?

Nejlepší odpověď
iceT

Doufám,že to nebude Váš případ,ale lékař snad ví,co píše do diagnozy.
Prostata-předstojná žláza – je mužský orgán tvaru jedlého kaštanu. Naléhá na spodinu močového měchýře a obklopuje močovou trubici, která odvádí z těla moč a semeno. Je zdrojem tekutiny, která se mísí se spermiemi a pravděpodobně se podílí na udržování jejich života a aktivity. Zbytnění (nezhoubné zvětšení) je nejčastějším nádorem prostaty. Vyskytuje se téměř u poloviny všech mužů po šedesátce, ale nevyhýbá se ani mladším mužům.
Příznaky: častější nucení na močení během dne, časté močení v noci, oslabený proud moči, přerušované močení s pocitem neustálého vyprázdnění, odkapávání moči po vymočení. Neléčené zbytnění může vést k náhlé nemožnosti vymočit se a k infekci měchýře starou močí. Nebo naopak – močový měchýř zůstane trvale roztažený a chabý, jeho vyprazdňování se stane neúplným, nevyprázdněná moč nekontrolovaně odkapává a zvlhčuje prádlo.
Při nedostatečném vyprazdňování se může navíc vyvinout zpětný tlak na ledviny (vznik „městnavé ledviny“), krev přestane být dostatečně očišťována od jedovatých splodin látkové výměny a dojde k vážnému ohrožení (nezřídka až k úplnému selhání) funkce ledvin. Přírodní postupy mohou vhodně doplnit oficiální léčebný postup.

Zdroj: http://www.drpo­pov.cz/zbytne­ni-hypertrofie-prostaty/