co je mascarpone

lelikož jsem kuchař amatér tak by mně zajímalo co je mascarpone

Nejlepší odpověď
annas

Zadejte si Mascarpone do vyhledávače Odpovědí.cz, objeví se Vám informace o tomto produktu. Tento dotaz zde byl již několikrát.
Posílám aspoň jeden odkaz z mnoha:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-mascarpone-2

Další odpovědi
panenka

zde už jsem na otázku jednou odpovídala.

Mascarpone je krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany, místem jeho původu je Lombardie. Slovo „mascherpa“ v tamním nářečí označovalo tvarohový sýr ricotta, extrahovaný dvojitým vařením ze zakysaného mléka – podmáslí, název ricotta zase pochází z latinského „recocta“, což znamená převařeno, nebo vařeno nadvakrát. Dnes se novodobé mascarpone vyrábí pod stejným názvem po celé Itálii.

Mascaropne se rychle kazí, proto se nejčastěji vyrábí v zimním období, u nás jej můžeme koupit v obchodě, nebo připravit doma, což není až tak extrémně složité. Stačí ohřát 1 litr smetany na cca. 90°C, přidat 5 ml kyseliny citrónové, nebo odpovídající množství citrónové šťávy a směs pomalu promíchávat po dobu 10 minut, dokud se smetana nesrazí. Vzniklou sýrovou směs následně necháme odkapat v utěrce.

ReHu

http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=mascarpo­ne