Co je manuál a jak se píše?

Potřebuji vědět, co je to manuál a jaké jsou postupy při jeho napsání.

Nejlepší odpověď
bokul

Manuál je návod, který by měl sloužit jako první pomůcka nového uživatele při obsluze příslušného výrobku.

Jinak několik manuálů jsem již napsala a doporučuji psát tak, aby tam byly napsány všechny důležité informace (včetně toho, kde sehnat opraváře, jak se přístroj zapíná, vypíná, jestli má nějaké specifické nároky apod.).

Další odpovědi
Lencis

Manuál (z lat. manualis, ruční, od manus, ruka) je pojem používaný ve více významech

  • Manuál (hudba) – klaviatura (klávesnice) hudebního nástroje, například varhan, v protikladu k pedálu
  • Manuál (kniha) – příručka, návod k použití
  • Manuál (řízení) – zkrácený pojem pro manuální neboli ruční řízení automatických stro­jů
  • zastaralý termín pro zápisovou knihu – zápisník
  • zkrácené pro „manuální pracovník“, člověk, pracující rukama

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Manuál

alenka901

návod k použití
př odkaz

Zdroj: http://zpravy­.ods.cz/docs/pdf/vo­lebni-manual-aneb-jak-volit.pdf

Attack-design

návod k něčemu – např, autorádiu , píše se postupně od základní funkcí – jako např. zandání rádia, po funkce až po zásady bezpečnosti

Dandi

Dobrý den,
manuál neboli návod k použití by měl mít tyto body:

  1. informace
  2. bezpečnostní pokyny
  3. popis (zařízení, přístroje, služby,…)
  4. popis2 (příslušenství, dodatky,…)
  5. obsluha, zacházení, uvedení do provozu,…
  6. odstraňování závad
  7. záruční informace
  8. prodejní podmínky

Záleží na co bude manuál sloužit, ale dalšími kroky můžou být například montáž, provozní návod, obsluha atp.