Co je mandátní smlouva?

Odpovědi
hanulka11

Mandátní smlouvou se zavazuje mandatář, že pro mandanta na jeho účet zařídí za úplatu určitou obchodní záležitost uskutečněním právních úkonů jménem mandanta nebo uskutečněním jiné činnosti, a mandant se zavazuje zaplatit mu za to úplatu.
(2) Je-li zařízení záležitosti předmětem podnikatelské činnosti mandatáře, má se za to, že úplata byla smluvena.

standa

na téměř totožnou otázku jsem už před časem odpovídal – viz zdroj níže

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-mandatni-smlouva