babule

CO JE MADRINA

CO JE TO ZA KOŘENÍ?JE TO SLOVENSKY A NEMŮŽEM SE DOHODNOUT NA ČESKEM NÁZVU.JÁ ŘÍKÁM,ŽE MAJORÁNKA,ALE VĚTŠINA MI TO VYVRACÍ.DĚKUJI

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Je to rostlina, která je celá fialová i listy, suší se a přidává se do jídel jako koření, výborná v bramborácích. Jen je to zkomolenina z nějakého slovenskýno nářečí.

Další odpovědi
Krugerka

madrina – rostlina, která se sušila a pridávala do jídel jako koreni.

Známá ji zná pouze pod tímto názvem a prý je to vynikající do bramboráků. Nemůžu to nikde najít, jen v Národopisném slovníčku Valašské Belé, ale nedopídila jsem se co by to mohlo být 🙂.

Attack-design

ano na česky je to majoránka