wenda

Co je LPG?

Co znamená zkratka LPG ( v čj i aj)?? V jakém skupenství se dodává? V čem se převáží?

Potřebuji tyto otázky do školy. Děkuji za odpověď. :)

Nejlepší odpověď
quentos

Liquefied Petroleum Gas, tedy zkapalněný ropný plyn. Jak už napovídá název, dodává se ve skupenství kapalném. Prodává se LPG buď s převahou butanu (spíše v létě), nebo propanu (spíše v zimě).
Za normálního tlaku a teploty by se LPG vypařil, proto se převáží ve speciálních ocelových tlakových lahvích (viz ilustrace ve zdroji).

… no, a ten zdroj bych tam zapomněl dát

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Li­quefied+petro­leum+gas&oldid=132418689

Další odpovědi
panenka

LPG-JE TO ZKRATKA PRO KAPALNÝ ROPNÝ PLYN.LPG SE PŘEVÁŽÍ V BOMBÁCH