Avatar uživatele
Michal Kole

Co je logičtější, jednodušší, levnější z pohledu státu? Nařídit zaměstmavateli, aby zaměstnal, nebo vyplácet dávky ?

Tím, že jsem 4 roky na důchodu moje hodnota na trhu práce logicky klesla, protože v mém oboru se technologie vyvijí rychle.

Dnes se třeba CNC stroje neprogramují, že by se psal kód pro pro pohyb supporů s nástrojem nebo obráběcí stůl s obrobkem, dle konstrukce CNC obrábějícího stroje, ale vezme se výkres v CADu a CAM systém již vygeneruje dráhy sám a dokonce je i optimalizuje pro „šetření“ nástroje a rychlosti obrábění u serióvé výroby.

Samozřejmě nějaké dílenské programování zůstalo, nastavení korekcí pro nástroj vlivem opotřebení (zlomil se vrták, zkrátil se a znova nabrousil a zadala se do CNC programu nová hodnota délky nástroje)

Pokud se někdo vyučil, třeba pekařem, tak má o proti mě výhodu, že chleba se peče furt stejně, jen se tam dnes dává jen víc eček a kyne to rychleji.

Co bude se mnou pracák dělat, když mě sociálka zbaví důchodu, vlivem vládních škrtů ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4341 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Stát nemůže podnikateli nařídit. Kde by tě zaměstnal, pokud nemá práci ? A z čeho by tě platil ?
Co s tebou bude pracák dělat, pokud přijdeš o důchod ? Co by dělal. Bude tě jen evidovat a pokud si sám najdeš práci, tak tě ze seznámů vyškrtne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Stát může vyplácet sociální dávky, protože má příjem z daní, které jsou ze zákona povinné. V případě příjmu se zaměstnání není zdrojem peněz zaměstnavatel, ale jeho zákazníci. Stát nezajišťuje podnikatelům zákazníky, proto jim nemůže přikazovat kohokoli zaněstnávat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Ani chleba se nepeře pořád stejně.
Dnes se používájí stále modernější výrobní linky. Bez vyučení můžeš max.dělat v tomto oboru pomocné práce, jako je ukládání chleb.bochníků do přepravek nebo umísťovat přepravky s pečivem na správné místo.
To tyhttp://www.sex-koucink.cz/e nemůžeš, neb to je práce v kolektivu.
Takže ti zbývá zapnout mozkovnu a vymyslet nějaký job, který by zaujal širokou veřejnost a který bys mohl provozovat ze svého pokoje.
A.....proč se doma, ty 4 roky neučíš? Knížky lze objednat na netu a číst a poslouchat některé stažené přednášky také můžeš doma.
Třeba bys aspoň něco pochytil. V TV, na netu a v rádiu se toho moc nenaučíš. Zdroje si musíš vybírat a učit se od těch, kteří už něco dokázali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Robert_PM

Až Ti seberou důchod, budeš mít reakci na stres. Pak budou následovat Dobřany. A až Tě pustí, tak pomažeš do pekárny jako pomocný dělník, neboť naprosto ničemu nerozumíš a pácháš jen větší a ještě větší škody. Pro jakoukoli práci, vyžadující jakoukoli odbornost, jsi nepoužitelný. O konstrukci – samozřejmě nemluvě – neumíš nakreslit ani díru se závitem. Viz. Tvoje ostudné youtube výukové video…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek