Michal Kole

Co je logičtější, jednodušší, levnější z pohledu státu? Nařídit zaměstmavateli, aby zaměstnal, nebo vyplácet dávky ?

Tím, že jsem 4 roky na důchodu moje hodnota na trhu práce logicky klesla, protože v mém oboru se technologie vyvijí rychle.

Dnes se třeba CNC stroje neprogramují, že by se psal kód pro pro pohyb supporů s nástrojem nebo obráběcí stůl s obrobkem, dle konstrukce CNC obrábějícího stroje, ale vezme se výkres v CADu a CAM systém již vygeneruje dráhy sám a dokonce je i optimalizuje pro „šetření“ nástroje a rychlosti obrábění u serióvé výroby.

Samozřejmě nějaké dílenské programování zůstalo, nastavení korekcí pro nástroj vlivem opotřebení (zlomil se vrták, zkrátil se a znova nabrousil a zadala se do CNC programu nová hodnota délky nástroje)

Pokud se někdo vyučil, třeba pekařem, tak má o proti mě výhodu, že chleba se peče furt stejně, jen se tam dnes dává jen víc eček a kyne to rychleji.

Co bude se mnou pracák dělat, když mě sociálka zbaví důchodu, vlivem vládních škrtů ?

Nejlepší odpověď
Drap

Stát nemůže podnikateli nařídit. Kde by tě zaměstnal, pokud nemá práci ? A z čeho by tě platil ?
Co s tebou bude pracák dělat, pokud přijdeš o důchod ? Co by dělal. Bude tě jen evidovat a pokud si sám najdeš práci, tak tě ze seznámů vyškrtne.

Další odpovědi
Hlada

Stát může vyplácet sociální dávky, protože má příjem z daní, které jsou ze zákona povinné. V případě příjmu se zaměstnání není zdrojem peněz zaměstnavatel, ale jeho zákazníci. Stát nezajišťuje podnikatelům zákazníky, proto jim nemůže přikazovat kohokoli zaněstnávat.

terry

Ani chleba se nepeře pořád stejně.
Dnes se používájí stále modernější výrobní linky. Bez vyučení můžeš max.dělat v tomto oboru pomocné práce, jako je ukládání chleb.bochníků do přepravek nebo umísťovat přepravky s pečivem na správné místo.
To tyhttp://www.sex-koucink.cz/e nemůžeš, neb to je práce v kolektivu.
Takže ti zbývá zapnout mozkovnu a vymyslet nějaký job, který by zaujal širokou veřejnost a který bys mohl provozovat ze svého pokoje.
A.....proč se doma, ty 4 roky neučíš? Knížky lze objednat na netu a číst a poslouchat některé stažené přednášky také můžeš doma.
Třeba bys aspoň něco pochytil. V TV, na netu a v rádiu se toho moc nenaučíš. Zdroje si musíš vybírat a učit se od těch, kteří už něco dokázali.

Robert_PM

Až Ti seberou důchod, budeš mít reakci na stres. Pak budou následovat Dobřany. A až Tě pustí, tak pomažeš do pekárny jako pomocný dělník, neboť naprosto ničemu nerozumíš a pácháš jen větší a ještě větší škody. Pro jakoukoli práci, vyžadující jakoukoli odbornost, jsi nepoužitelný. O konstrukci – samozřejmě nemluvě – neumíš nakreslit ani díru se závitem. Viz. Tvoje ostudné youtube výukové video…