suzuki.mel

Co je lepší? Zdrávka nebo gympl?

Jsem v deváté třídě a vůbec se nemohu rozhodnout mezi gymnáziem nebo střední zdravotnickou školou. Na vysvědčení mám 2 dvojky, ale z matematiky mi pomalu začíná vycházet trojka. V budoucnu bych chtěla být lékařkou. Na gymnázium se mi moc nechce kvůli matice a fyzice, neříkám že na zdrávce tyto předměty nejsou. Ale slyšela jsem, že když se chce jít na vysokou zdravotní, tak je to lepší z gympl, tak nevím. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jestli chceš být lékařkou, pak se nesmíš bát přijímat výzvy, jinak to nedáš. Prostě se toho neboj a bojuj. Je to složitý, je to těžký, vyhnout se problémům v některých případech není řešení. Co mám tak v povědomí, tak „zdrávky“ se obecně neberou jako příliš složité školy, to gymnázia mají lepší renomé. Záleží to samozřejmě kus od kusu, někde na netu by měl být žebříček kvality škol, zkus si ho najít a v něm konkrétní školy, o kterých uvažuješ. Pokud teď zvolíš snazší cestu, budeš to mít potom složitější a naopak. Čili asi teď uvažuj o té náročnější variantě, jinak se ti pak může stát, že následně velmi rychle pohoříš, jasné? 😉

Další odpovědi
anonym

Na VŠ je gymnázium prakticky vždy lepší průpravou, než odborná SŠ – v případě medicíny také, přijímačky jsou z fyziky (matematiky), chemie a biologie, ´zdrávka´ tě ani na přijímačky nepřipraví…

Irisa

Máš úplně stejný problém jáko já před rokem :D.
Jsem v prváku, takže mě někdo případně doplňte :)
Gympl není žádná ulejvárna… a matika a fyzika jakbysmet :D ALE jestli se opravdu dobře učíš a chceš se učit, jdi rozhodně na gympl:

  1. učební tempo nesrovnatelně rychlejší- stihnou tě tam víc naučit
  2. Pořád je to škola bez zaměření, což je sice trochu nevýhoda, protože do tebe budou cpát úplně všechno a myslet si, že jsi génius ve všech ohledech :D, ale pořád budeš ještě mít čas se případně rozmyslet :)
  3. Ty přijímačky nejsou vůbec nic hrozného (bude se ti po nich ještě stýskat :DD)
  4. chytřejší spolužáci – konkurence – motivace :)
  5. je to prostě jiná vrstva lidí (i když blbečky mezi nima taky najdeš :D)

Drap

Na medicínu je asi opravdu lepší z gymnasia, ale i ze zdravky je to možné. Nikdo se za tebe rozhodnout nemůže. To musíš sama !

xxx3

budu stručný: Pokud chceš být lékařkou, tak ze „zdravky“ máš naprosto minimální šanci. Zdravotní školy jsou jen takové lepší učňáky.

cornflake

Určitě gympl ! S fyzikou se skamaraď co nejdřív, na medicínu jí potřebuješ minimálně už u přijímaček :)