Sober

Co je lepší, vypínat nebo nevypínat set top box, když se na TV nedívám?

Nejlepší odpověď
beer

Určitě vypínat, už jen z hlediska spotřeby energie.

Další odpovědi
Alesh

Tak v pohotovostním režimu žere elektřinu, na druhou stranu časté zapínání a vypínání mu nebude dělat dobře. Asi nejrozumnější by bylo na noc vypnout a zapínat až se druhý den někdo půjde koukat. A nebo si kup TV s digitálním tunerem, pak můžeš set-top-box zahodit. 😉

cukrar

Sobere, to je podle Vašich zvyklostí. Já mám spotřebiče sdružené na jeden vypínač. Večer vypnu a nežere nic. Běží jen lednice a mražák.

Hlada

Určitě vypínat. Snížení životnosti je spíš hypotetické

Michal Kole

Pokud je settobox nějaký novější, tak z EU je nařízena spotřeba ve Stand-by maximimum 1W